Біопсія щитоподібної залози під контролем УЗД

Біопсія щитовидної залози

Біопсія – це діагностичний метод обстеження, який полягає у заборі шматка тканини чи клітин для подальшого патоморфологічного чи цитологічного дослідження.

Пункційна біопсія щитовидної залози (ЩЗ) передбачає проведення забору матеріалу (біоптату) для детального аналізу із вузлів чи патологічно змінених ділянок у ЩЗ спеціальним тонкоголковим шприцом. Отриманий біоптат відправляють для подальшого цитологічного дослідження, який надасть відповідь стосовно доброякісних чи злоякісних змін. На сьогодні пункційна біопсія з вузлів чи інших утворень щитовидної залози є найінформативнішим методом морфологічного дослідження з точністю результатів 96– 8 %.

Вартість послуг

  • Біопсія щитоподібної залози під контролем УЗД1895 грн

Покази:

– будь-які вузлові утворення, розмір яких один або більше сантиметрів у діаметрі;

– при збільшенні раніше виявлених вузлів на 5 та більше міліметрів у рік;

– коли при УЗД лікар запідозрює злоякісність процесу у щитовидній залозі.

 

Переваги:

– швидкість проведення процедури (3–7хв);

– точність отриманих результатів – 96–98%;

– пацієнту не потрібно проводити внутрішньовенну анестезію (наркоз);

– мінімальні больові відчуття (менші ніж при заборі крові );

– короткий термін виконання – одна доба.

 

Підготовка

Спеціальної підготовки до проведення тонкоголкової біопсії щитовидної залози немає.

У разі, коли пацієнт приймає препарати для розрідження крові, за день до обстеження та у день проведення процедури прийом ліків слід відмінити. Якщо пацієнт не має можливості відмінити прийом препаратів, тоді перед проведенням біопсії він повинен попередити про це лікаря.

 

Проведення процедури

У Медичному центрі Святої Параскеви проведення тонкоголкової біопсії (пункції) проводять під контролем УЗД. Такий метод проведення дослідження є максимально точним та безпечним.

Перед початком дослідження пацієнт оголює ділянку шиї для повноцінного доступу до обстежуваної ділянки або за потреби знімає верхній одяг до пояса, після чого лягає на спину на спеціальну кушетку, а під його шию кладуть валик для найкращого виведення ракурсу щитовидної залози. Лікар УЗД проводить діагностику ділянки для майбутнього проколу шкіри. Антисептичними засобами проводять обробку передньої поверхні шиї, шкіру зрошують препаратами для місцевої анестезії та вводять шприц з голкою (спеціальний для забору клітин). Пацієнту під час проведення дослідження заборонено крутити головою, розмовляти, кашляти чи навіть ковтати слину, оскільки голка може зміститися, і тоді забір буде проведено з іншої ділянки. В окремих випадках пацієнт перед проведенням обстеження приймає заспокійливі препарати для уникнення хвилювання.

Після проведення забору голку зі шприцом одразу видаляють, а на місце проколу накладають антисептичний пластир. Пацієнт одягається та йде із медичного закладу. Жодних обмежень після проведення маніпуляцій немає.

Біоптат зі шприца наносять на предметне скло, з якого формується мазок для його подальшого відправлення на цитологічне дослідження. Результати обстеження готують протягом доби, які одразу передають лікарю. Наступний крок для пацієнта – повторна консультація у лікаря-ендокринолога у Медичному центрі Святої Параскеви для подальшої інтерпретації результатів дослідження та призначення відповідного лікування.

 

Протипокази

Жодних протипоказів до проведення біопсії щитовидної залози немає.

Наші лікарі