Церварикс - вакцина, яку застосовують для запобігання розвитку захворювань, спричинених вірусом папіломи людини (ВПЛ) 16-го та 18-го типу. Цей вірус може викликати передракові стани шийки матки, вульви, піхви, а несвоєчасне його виявлення та лікування призводять до раку шийки матки.
Важливо! У Медичному центрі Святої Параскеви представлені лише ті вакцини, що пройшли прекваліфікацію ВООЗ та отримали сертифікацію МОЗ України на їхнє застосування в Україні.
Церварикс виготовляє компанія ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А. у м. Ріксенсарт, Бельгія.
Переваги
- Основною перевагою вакцини Церварикс є те, що в основі її розробки – виготовлення вірусоподібних частинок, які імітують вірус папіломи людини, але не містять генетичного матеріалу (ДНК), який би міг спричинити захворювання. Тож ця вакцина не здатна інфікувати людину.
- Довготривалий період імунізації, який становить біля 10-ти років.
- Можливість проведення вакцинації дівчатам з 9-ти річного віку та жінкам без вікових обмежень.
Підготовка
Перед вакцинацією пацієнту необхідно зробити загальний аналіз крові (ЗАК) та загальний аналіз сечі (ЗАС) на дослідження. Адже будь-яке відхилення показників від норми може свідчити про запальний процес в організмі. Необхідно пам’ятати, що проведення вакцинації можливе лише за умови абсолютного здоров’я пацієнта.
До переліку аналізів входить: загальний аналіз крові та загальний аналіз сечі. Кров на аналіз здають у ранкову пору, натщесерце. Для аналізу сечі необхідно провести її забір зранку, одразу після сну.
Вакцинація
У Медичному центрі Святої Параскеви цю процедуру розпочинають із попередньої консультації у лікаря-терапевта, на якій пацієнт зможе отримати усю необхідну інформацію стосовно вакцини Церварикс, особливостей її проведення та можливих побічних реакцій організму. Окрім того, висококваліфікований спеціаліст Медичного центру Святої Параскеви проводить первинний огляд пацієнта, до якого входить огляд слизових оболонок носа та ротової порожнини. Лікар також оцінює загальний стан пацієнта й трактує результати отриманих аналізів крові й сечі. Якщо на момент огляду у пацієнта немає протипоказів до проведення вакцинації, його скеровують у маніпуляційний кабінет. Безпосередньо саму вакцинацію розпочинають із обробки ділянки майбутнього введення вакцини антисептичним препаратом. Після цього медична сестра згідно з усіма нормами та правилами використання вакцини проводить ін’єкцію діючої речовини у ділянку дельтоподібного м’яза плеча. По завершенню маніпуляції на місце проколу накладають одноразовий пластир, а пацієнт протягом 30-ти хвилин перебуває під наглядом медичного персоналу. Якщо протягом зазначеного часу у пацієнта не виникло жодних алергічних реакцій на вакцину чи її компоненти, він повертається до повсякденного ритму життя.
Важливо пам’ятати, що протягом перших 2–3-х діб можуть виникати побічні реакції організму на введення вакцини, про які пацієнта буде поінформовано нашим фахівцем на консультації. Та у випадку появи нетипових реакцій організму пацієнт зобов’язаний повідомити про них свого лікаря для отримання подальших рекомендацій.
Вартість послуг
- Імунізація вакциною Церварикс (проти вірусу папіломи людини для осіб з 9-тирічного віку)2275 грн