Показані 1-12 із 15 записів.

Рідинна цитологія – лабораторне обстеження для своєчасної діагностики гінекологічних захворювань

Рідинна цитологія – важливе лабораторне діагностичне обстеження для своєчасної діагностики гінекологічних захворювань, що відповідає світовим стандартам скринінгу РШМ.

У цій статті ми наводимо відмінності між рідинною й традиційною (сухою) цитологією та пояснюємо важливість цього обстеження у боротьбі з раком шийки матки.

Детальніше

Здоров’я грудних залоз – у центрі уваги діагностів та мамологів

Здоров’я жінки і жіночих грудних залоз перебуває у полі зору лікарів Медичного центру Святої Параскеви. І зокрема, діагностів: лікарів УЗД та мамографії Оксани Горбкової, Галини. Щербатої, Марини Трофімової, Лесі Варшавської та лікаря-хірурга,мамолога Дмитра Успенського.

У нашому медичному центрі можливо пройти УЗ діагностику та мамографію з метою щорічного контролю та виявлення патологій; діагностику вторинної ланки (при онкопатологіях грудних залоз): КТ, МРТ, а також провести хіругічні маніпуляції з видалення доброякісних утворів.

Детальніше

Попередити рак шийки матки: досягнення і статистика гінекологічного відділення

У гінекологічному відділенні Медичного центру Святої Параскеви працює 11 лікарів-гінекологів, які щодня обстежують жінок, піклуються про стан їхнього здоров’я, перебіг вагітності, лікують діагностовані захворювання, а відтак роблять їх здоровішими та щасливішими.

Однією із найважливіших проблем, яку відзначають лікарі-гінекологи, є недотримання жінками правил щорічного контролю, які допомогли б суттєво знизити показник пізнього виявлення раку шийки матки та навіть попередити це захворювання. Адже раку шийки матки передують передракові захворювання, які можна виявити лише за умови щорічного контролю у лікаря-гінеколога.

Детальніше

Захворювання шийки матки: доступно про небезпеку

Побутує думка, що рак здебільшого уражає старших людей, але коли мова йде про рак шийки матки, то «дебют» захворювання може розпочатися у пацієнток віком від 35-ти до 50-ти років – молодих, активних, повних життєвої енергії та бажання влаштувати кар’єру, виростити дітей, опікуватись рідними та реалізувати усі свої наміри та мрії.

Детальніше

Якою є ціна неправильного вибору діагностичного обстеження?

Здоров'я грудних залоз.

У цій статті ми пояснюємо жінкам, які потребують медичної допомоги, важливість своєчасного проведення певних діагностичних процедур, а також наголошуємо та застерігаємо, що поради подруги чи випадок іншої жінки не можуть бути прикладом для наслідування та повторення.

Детальніше

Пункційна біопсія

Пункційна біопсія – це отримання тканинного (гістологічного) і клітинного (цитологічного) матеріалу через прокол тонкою голкою під контролем ультразвукового або рентгенівського обстеження. Взятий матеріал на скельці віддають на дослідження цитологу, який може розпізнати захворювання навіть на кількох клітинах. Гістологічні зразки скеровують у спеціалізовану лабораторію для гістологічного аналізу в стерильних маркованих контейнерах. Завдяки морфологічній діагностиці вдається розпізнати багато різних видів захворювань, новоутворів, призначити відповідне лікування, даючи шанс на повне одужання.

Детальніше

Секторальна резекція грудних залоз: коли, як і з якою метою

Захворювання грудних залоз – доволі часте явище серед жінок сьогодні. Певні захворювання можна лікувати медикаментозною терапією, деякі ж потребують більш радикального підходу до їх усунення – хірургічного втручання.

Коли саме хірургічний метод є оптимальним та найефективнішим для усунення проблеми, ми розпитали в хірурга-мамолога Дмитра Успенського. Багато пацієнтів мають стереотипи щодо того, як проходять операції, проте сьогодні медицина розкриває багато можливостей зробити це швидко і з незначним втручанням в тіло жінки.

Детальніше

Дуктографія: діагностика молочних проток у випадку виділень

Здоровий стан молочних залоз, якщо це не в період лактації, не передбачає будь-яких виділень із них. Тому, якщо жінка під час самостійного огляду грудей або на білизні помітила виділення – це, безумовно, привід звернутися до лікаря-мамолога та пройти необхідні обстеження.

Детальніше

Метросальпінгографія - метод дослідження прохідності маткових труб

Відомо кілька методів оцінки прохідності маткових труб: соногістеросальпінгографія (під контролем УЗД), гістероскопія, лапароскопія, метросальпінгографія.

Сьогодні ми поговоримо про метросальпінгографію – метод рентгенологічного дослідження порожнини матки та маткових труб. Цей вид обстеження застосовують, щоб визначити причини непліддя (непрохідність маткових труб).Детальніше

Аритмія та вагітність

Аритмія під час вагітності трапляється доволі часто. Фізіологічними передумовами її виникнення є збільшення об’єму циркулюючої крові, гормональні зміни, активація симпатоадреналової системи. Оскільки під час вагітності зростає частота серцевих скорочень (приблизно на 25%), то синусова тахікардія, особливо в ІІІ триместрі вагітності, є поширеним явищем. Позачергові серцеві скорочення (так звані екстрасистоли) трапляються у більше ніж 50% вагітних.

Детальніше