Показані 1-12 із 14 записів.

Міокардит – підступна хвороба здорових людей

Найчастіше на міокардит хворіють здорові молоді люди, які перенесли вірусну інфекцію верхніх дихальних шляхів, зокрема, після грипу чи аденовірусної інфекції.

Міокардит – це запалення серцевого м’яза – міокарда, що призводить до його ушкодження.

Детальніше

Сердечне ставлення до серця

Серце – цей відчайдуха-робітник, працює з такою силою, що за хвилину може перекачати від 5 до 20 літрів крові. Починає битися вже через чотири тижні після зачаття і не зупиняється аж до смерті. Але при такій безупинній роботі серце, звичайно, «зношується», а тут ще й ми із зловживанням висококалорійною їжею, алкоголем, тютюном постійно ставимо його під загрозу. Роки, зовнішні фактори та спосіб життя роблять серце вразливішим: стінки стають жорсткішими, м’яз не може повністю розслаблятися, водночас знижується еластичність стінок коронарних артерій – судин, які постачають до серця кров.

Що ж не дозволяє нашому серцю бути здоровим довгі роки?

Як дізнатися про своє серце більше?

Детальніше

Як запобігти повторному інфаркту міокарда?

Після перенесеного інфаркту міокарда пацієнту доводиться ніби розпочинати життя заново, що потребує упродовж певного часу ліжкового режиму, перебування у стаціонарі та усвідомлення того, що є певна загроза життю. Відтак одним із основних правил подолання будь-якої патології є віра в одужання та протистояння захворюванню психологічно.

Водночас варто розуміти, що найкращим помічником у подоланні захворювання та майбутній стабілізації стану є лікаря-кардіолог, тому запорукою уникнення ускладнень є чітке виконання його рекомендацій та періодичне консультування, аби у разі можливої потреби змінити лікування чи відмінити медикаменти.

Детальніше

DASH – ДІЄТА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

На думку американських дослідників, найефективнішою дієтою для здорового способу життя є дієта DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension для зупинення гіпертензії), розроблена американським Національним інститутом серця, легень і крові (NHLBI).

Головна мета дієти – запобігання підвищеному артеріальному тиску (гіпертензії) та зниження його.

Детальніше

​Холтерівське (добове, амбулаторне) моніторування електрокардіограми (ХМ ЕКГ)

Холтерівське (добове, амбулаторне) моніторування електрокардіограми (ХМ ЕКГ)

-тривала реєстрація ЕКГ в умовах повсякденної активності пацієнта з подальшим аналізом отриманих даних.

Детальніше

Як розпізнати атеросклероз судин серця на ранніх стадіях

Судини – наші внутрішні провідники крові та обміну речовин між органами та тканинами. Коронарні судини виконують таку ж функцію постачання крові до серця. Кров по судинах рухається дуже швидко під великим тиском. Якщо прохідність судин утруднена, то виникають проблеми, що загрожують інфарктом, інсультом та іншими захворюваннями.

Детальніше

Молодість не є ознакою здорового серця та судин

Якщо ти молодий та енергійний, це ще не гарантує 100% того, що твоє серце є здоровим, а судини пружними та еластичними.

Захворювання серцево-судинної системи молодіють з кожним роком: якщо раніше атеросклеротичне ураження серця та судин лікарі спостерігали переважно у пенсійному віці, то сьогодні від цієї недуги страждає навіть молодь.

Детальніше

Важливість МРТ cерця під час диференційної діагностики міокардитів і кардіоміопатій

Міокардит чи кардіоміопатія? Як розрізнити недугу та які її наслідки?

МРТ показує структуру та анатомічну будову серця, дає змогу оцінити його функцію, а також залишкові зміни після перенесених хвороб. Допомагає вчасно визначитися, яке саме лікування необхідно застосувати: хірургічне чи медикаментозне.

Детальніше

Інфаркт міокарда в молодому віці: хто у зоні ризику

Фраза «Інфаркт міокарда в молодому віці» звучить, погодьтеся, доволі нереалістично. Адже ми звикли вважати, що проблеми з тиском та серцем приходять з віком. Коли тобі 20 і ти насолоджуєшся життям, то і в думках немає застережень, що така загроза поруч.

Лікар-кардіолог стверджує, що певна категорія молодих людей, має пильно ставитися до стану свого здоров’я, адже і у 20, і в 36 ризик інфаркту міокарда в певних випадках доволі високий.

Детальніше