Показані 1-12 із 17 записів.

Міопія (короткозорість) : проблема підлітків

Кількість короткозорих людей стрімко зростає останніми роками, зокрема у розвинених країнах.

Найчастіше короткозорість розвивається ще у ранньому шкільному віці, і що швидше вона виникає, то динамічніше розвивається.

Детальніше

КІР: чого чекати та чого боятися?

У минулому, коли вакцинація проти кору взагалі не проводилася, рівень захворюваності на кір (контагіозність) становив 100%. Та коли було виведено вакцину і розпочато потужну вакцинальну протикорову кампанію, рівень захворюваності суттєво знизився. Якщо рівень охоплення вакцинацією становитиме не менше 98%, то хвороба поширюватися не буде.

Детальніше

Харчування від періоду вагітності жінки до одного року малюка

Тема харчування жінки від періоду вагітності до одного року дитині є дуже актуальною та важливою як для лікарів-педіатрів, так і для матерів, оскільки знання та дотримання правил раціонального харчування є запорукою значного зменшення захворюваності шлунково-кишкового тракту та атопій у дітей як у ранньому віці, так і у майбутньому.

Детальніше

Чому болять ніжки: синдромом болю росту у дітей – «епіфізос»

Досить часто бувають ситуації, коли діти скаржаться на біль у ніжках, зокрема, у вечірню пору, перед сном. А вранці прокидаються і ніби й нічого не було: стрибають, бігають, бавляться. Такі епізоди повторюються час від часу, а між ними дитину взагалі нічого не турбує.

Детальніше

Готуємось до уколів, вакцинації, забору крові для аналізів без страху

Дітям потрібні щеплення, щоб не захворіти. Правда, готуючись до такої процедури, малеча має знати, що її очікує. Однак інформація про щеплення часто є заскладною для сприйняття дитини, особливо, якщо вона чує про це вперше. Тому важливо, щоб про процедуру дитині розповідала людина, якій вона довіряє.

Детальніше

Сімейний відпочинок на природі з дітьми: як підготуватися

У літню пору, а тим паче у гарну погоду зовсім не хочеться сидіти вдома. Найкраще вибратися на природу, зокрема до водойми, звідки віє прохолодою. Але думки про те, що з малюком зробити це не так просто інколи гальмують наші бажання.

Варто обмежити виїзд за місто у теплу пору, якщо дитина щойно перехворіла, має гостре інфекційне захворювання, ослаблений імунітет чи погано адаптується до нових умов (у випадку, якщо передбачаєте ночівлю не вдома).

Детальніше

Молочниця, або кандидоз у дітей: чим страшний цей діагноз

У малюка весь ротик ніби обсипаний крупинками сиру. Це кандидоз інша назва – молочниця) – запальне захворювання, викликане посиленим розмноженням на слизових оболонках рота і статевих органів грибів роду Кандида. Під білим нальотом – запалена, червонувата слизова.

Детальніше

Синдром ацетонемічного блювання: як його розуміти

Запах ацетону від шкіри чи під час блювання лякає не на жарт батьків, проте вони не завжди знають, як допомогти своїй дитині. Сьогодні про перші дії батьків та діагностику ацетонемічного синдрому ми поговоримо з лікарем-педіатром Мартою Петришин.

Детальніше

Плоскостопість у дітей: профілактика і застереження

Плоскостопість – дефект нижніх кінцівок, деформація стопи.

Коли дитині виповнюється 4 роки і ви досі помічаєте, що слід від її ніжки не є вигнутим і схожим на круасан, а швидше нагадує суцільну форму – це має вас насторожити.

Детальніше

Причини покашлювання дітей

Жодних симптомів: ні температури, ні нежитю, ні болю – лише покашлювання, яке не дає спокою дитині. Часом батьки сприймають це як симуляцію, адже покашлювання то зникає, то з’являється.

Ми намагалися з’ясувати, що може стати передумовою такого симптому, чи варто ним нехтувати та сподіватися, що «само мине» або ж звернутися до спеціаліста.

Рекомендуємо бути пильними та уважними до своїх дітей.

Детальніше