Доброякісна гіперплазія передміхурової залози

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (аденома простати) – одне із найчастіших захворювань у чоловіків, яке призводить до доброякісного збільшення простати, доброякісної простатичної обструкції та симптоматики нижнього сечового тракту. Причиною хвороби можуть бути різні фактори ризику, які безпосередньо залежать від віку пацієнта, об'єму простати та результатів PSA (простат-специфічного антигену – тест для діагностики та перебігу захворювання раку передміхурової залози).

На основі цих специфічних факторів можна визначити групу підвищеного ризику прогресування захворювання. Таким чоловікам рекомендовано завчасно розпочати лікування.

Початкові прояви хвороби можуть з’явитися у віці до 40-ка років. Оскільки вони досить малопомітні, то часто чоловіки звертаються до лікаря-уролога вже на пізніх стадіях хвороби. Швидкість розвитку доброякісної гіперплазії простати є індивідуальною. Поява та вираженість симптомів залежить від стилю життя чоловіка, його факторів ризику (куріння, алкоголь, переохолодження тощо) і від наявності супутніх запальних захворювань сечостатевої системи.

Першими симптомами гіперплазії передміхурової залози є:
– часті позиви до сечовипускання та неможливість їх стримувати, зокрема
у нічні години;
– слабкий струмінь сечі, необхідність натужуватися під час сечовипускання;
– відчуття неповного спорожнення сечового міхура після сечовипускання.

Щоб вчасно виявити загрозу розвитку гіперплазії передміхурової залози, профілактичні візити до уролога рекомендовано здійснювати щороку.

У Медичному центрі Святої Параскеви спеціально створено комплексні програми «Здоровий чоловік»

Перед візитом до лікаря-уролога необхідно виконати забір лабораторних аналізів та ультразвукову діагностику.


Дякуємо за допомогу у створенні матеріалу лікарю - урологу Володимиру Бондарчуку


Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

Записатись на прийом