Показані 1-12 із 172 записів.

Трахеїт – частий супутник респіраторних вірусних захворювань

Зима настає не лише зі снігом та святами, але й досить часто, на жаль, з неприємними «подарунками» – вірусними захворюваннями, які легко підхопити у транспорті, кафе, офісі тощо.

До лікаря-терапевта часто звертаються із тривалим кашлем, що виникає під час ГРВІ та турбує хворого ще довго після зникнення основних симптомів інфекції.

Мова йтиме про трахеїт, причини якого різні.

Детальніше

Тестостерон: коли його бракує?

Стреси та емоційна напруга, систематичне вживання алкоголю та куріння, ожиріння та низька фізична активність – чинники, які впливають на зниження тестостерону в організмі чоловіка раніше ніж у 45-річному віці.

Детальніше

МСКТ коронарографія – метод обстеження, який дає змогу оцінити стан судин та анатомію серця

Зазвичай МСКТ коронарографію призначають при скаргах на болі у серці, дискомфорт у ділянці серця, задишці при фізичних навантаженнях та при підозрах лікаря на проблеми серцевого м’яза, ішемію, недостатність кровопостачання серцевого м’яза через звуження серцевих судин. Саме ця методика допомагає оцінити прохідність основних артерій, підтвердити або спростувати підозри щодо того, чи є патологічні зміни та встановити стадію хвороби.

Детальніше

Рідинна цитологія – лабораторне обстеження для своєчасної діагностики гінекологічних захворювань

Рідинна цитологія – важливе лабораторне діагностичне обстеження для своєчасної діагностики гінекологічних захворювань, що відповідає світовим стандартам скринінгу РШМ.

У цій статті ми наводимо відмінності між рідинною й традиційною (сухою) цитологією та пояснюємо важливість цього обстеження у боротьбі з раком шийки матки.

Детальніше

Міокардит – підступна хвороба здорових людей

Найчастіше на міокардит хворіють здорові молоді люди, які перенесли вірусну інфекцію верхніх дихальних шляхів, зокрема, після грипу чи аденовірусної інфекції.

Міокардит – це запалення серцевого м’яза – міокарда, що призводить до його ушкодження.

Детальніше

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕР): «симптоми-маски» та справжнє обличчя хвороби

Більшість хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу скаржаться на печію, описуючи при цьому характерне печіння за грудиною. Такий симптом найчастіше виникає під час або одразу після їжі і посилюється при горизонтальному положенні тіла або нахилах. Та не у всіх випадках все однозначно. Лише за комплексного підходу до лікування ГЕР можна досягти ефективного результату. І

Детальніше

Випадіння волосся: поради трихолога

Кожна людина у своєму житті рано чи пізно стикається з проблемою випадіння волосся. Іноді це може бути фізіологічний (природний), а іноді – патологічний процес (захворювання).

Різні типи випадіння волосся потребують різного підходу до лікування та визначення того стану організму, який призвів до цього. Тому лікар-дерматолог, трихолог підбирає необхідний перелік обстежень для кожного пацієнта індивідуально.

Детальніше

Сердечне ставлення до серця

Серце – цей відчайдуха-робітник, працює з такою силою, що за хвилину може перекачати від 5 до 20 літрів крові. Починає битися вже через чотири тижні після зачаття і не зупиняється аж до смерті. Але при такій безупинній роботі серце, звичайно, «зношується», а тут ще й ми із зловживанням висококалорійною їжею, алкоголем, тютюном постійно ставимо його під загрозу. Роки, зовнішні фактори та спосіб життя роблять серце вразливішим: стінки стають жорсткішими, м’яз не може повністю розслаблятися, водночас знижується еластичність стінок коронарних артерій – судин, які постачають до серця кров.

Що ж не дозволяє нашому серцю бути здоровим довгі роки?

Як дізнатися про своє серце більше?

Детальніше

Доброякісні утвори м’яких тканин

Більшість людей, помітивши на своєму тілі незрозуміле вип’ячування чи утвір, переживає хвилювання і збентеженість. У голові одразу виникає низка запитань: що це може бути і до якого лікаря звертатися?

Утвір тривалий час може взагалі не турбувати, але збільшуватися у розмірах. Навіть якщо він цілком не турбує і не створює жодного дискомфорту, треба звернутися до лікаря-хірурга.

Детальніше

Фахові статті про здоров'я