Показані 1-11 із 11 записів.

МСКТ серця "бачить" ранні ознаки коронарного атеросклерозу

Патології серцево-судинної системи донедавна діагностували на основі сукупності інформації, отриманої з ультразвукового обстеження серця (ехокардіографії), електрокардіографії (ЕКГ), огляду лікаря. Для низки захворювань цей перелік діагностичних обстежень достатній, щоб поставити точний діагноз. Проте існують і такі, щодо яких вищезазначені методи не є достатньо інформативними, особливо це стосується ранньої діагностики.

Завдяки розвитку медичних технологій сьогодні лікар має фантастичну можливість побачити серце «зсередини» завдяки мультиспіральній комп’ютерній томографії (МСКТ) серця.

Детальніше

Доступно про МРТ і КТ

Поява КТ (комп’ютерної томографії) і МРТ (магнітно-резонансної томографії) швидко здобули всесвітнє визнання. Попри те, що принцип роботи обох методів ідентичний, різниця таки існує – у кожного з них своє завдання.

Детальніше

МСКТ коронарографія – метод обстеження, який дає змогу оцінити стан судин та анатомію серця

Зазвичай МСКТ коронарографію призначають при скаргах на болі у серці, дискомфорт у ділянці серця, задишці при фізичних навантаженнях та при підозрах лікаря на проблеми серцевого м’яза, ішемію, недостатність кровопостачання серцевого м’яза через звуження серцевих судин. Саме ця методика допомагає оцінити прохідність основних артерій, підтвердити або спростувати підозри щодо того, чи є патологічні зміни та встановити стадію хвороби.

Детальніше

Контрастування та анестезіологічний супровід при радіологічних обстеженнях: відповіді на найпоширеніші запитання

Стосовно обстежень МРТ (магнітно-резонансної томографії) та КТ (комп’ютерної томографії) у людей, які не пов’язані з медициною, часто виникає чимало застережень та запитань. Аби запобігти зайвим острахам, ми підготували відповіді на найпоширеніші запитання, які доводиться чути лікарю-радіологу.

Відповідає керівник радіологічного відділення Медичного центру Cвятої Параскеви Юрій Паламарчук.

Детальніше

Чому три краще ніж один: МСКТ трьох анатомічних ділянок

Коли лікар призначає КТ трьох анатомічних ділянок при підозрі на онкологічний процес будь-якого органа, пацієнти часто запитують: «Навіщо одразу три ділянки, якщо утвір в одній?». Коли таке рішення виникає під час самого обстеження, тоді це потребує більш ґрунтовнішого пояснення.

Спробуємо пояснити, у яких випадках необхідна і дуже важлива КТ трьох анатомічних ділянок і яку цінність вона має для лікарів і пацієнтів водночас. З’ясувати це питання нам допоможе лікар-радіолог КТ Наталя Ступницька.

Детальніше

Ендоскопія: страхи, міфи, реальність

Ендоскопічне обстеження – це узагальнена назва діагностично-лікувальної процедури, яку виконують у випадках захворюваннях стравоходу, шлунка і кишківника. Народна назва цього процесу – ковтання зонда, шланга та ін. Процедуру й справді виконують за допомогою спеціального обладнання: тоненький довгий шланг із освітленням та відеокамерою на кінці.

Сьогодні лікар-ендоскопіст може дослідити практично кожен сантиметр шлунково-кишкового тракту. Новітня технологія покращеної візуалізації дає змогу збільшити зображення у 200 разів. Це дозволяє діагностувати рак на ранніх стадіях і виявляти дрібні поліпи.

Детальніше

Вимоги до протоколу обстеження

Дуже часто можна почути слушне зауваження: «Тут МРТ обстеження коштує стільки, а в іншому кабінеті вдвічі менше, то для чого платити більше?».

У питанні надання послуг треба керуватися певними орієнтирами – такими собі маркерами, серед яких ціна – лише один з них.

Тож спробуємо на прикладі МРТ головного мозку з’ясувати, на що варто звернути увагу.

Детальніше

КТ-обстеження: як обирають об’єм обстежень

Комп’ютерна томографія – метод, який дозволяє за дуже короткий час оцінити стан більшості органів людини. КT належить до методів діагностики, що допомагають лікарям поставити правильний діагноз і призначити необхідне та своєчасне лікування.

Визначає ділянку обстеження, а також дає скерування на проведення обстеження лікар-клініцист.

Інколи в пацієнтів виникає запитання щодо об’єму обстежень: чому в разі локалізації проблеми в одному органі, лікар призначає дві, а то й три ділянки сканування?

Детальніше

Діагностика при сколіозі та інших патологіях хребта

Біль у спині – перше суб’єктивне відчуття хворого, з яким він звертається до лікаря та яке може бути проявом різноманітної патології.

У багатьох випадках больовим сигналом про себе сповіщає сколіоз. Іншими ознаками цієї патології можуть бути ще й візуальні порушення: асиметрія плечей, вигин хребта, горб тощо.

Побутує думка, що сколіоз у дорослих – це вчасно не вилікуване захворювання у дитинстві. Це так, проте не завжди.

Детальніше

Можливості рентгенодіагностики при сколіозі та інших патологіях хребта

Біль у спині — чи не найчастіша скарга пацієнтів, стоїть на першому місці серед звернень до лікаря і часто недооцінюється як самими пацієнтами, так і різними фахівцями, адже може бути проявом різноманітної патології.

У багатьох випадках больовим сигналом про себе сповіщає сколіоз, який часто поєднується з візуальними порушеннями: асиметрія плечей, вигин хребта, горб тощо. Незважаючи на те, що отримати точно картину стану органів і систем тепер можна і завдяки сучасним магнітно-резонансним або комп’ютерно-томографічним методам дослідження, рентгенографічне обстеження залишається актуальним і є першою ланкою діагностики захворювань хребта.

Детальніше

Чи безпечний рентген і з якою метою його варто зробити

«Зайвий раз опромінюватися не буду», «часто робити рентген не можна, потім буду світитися», «мене нічого не болить», - так ми часто реагуємо на потребу зробити рентген. Рентген роблять у двох випадках: за скеруванням лікаря, для діагностики та з метою профілактичного огляду. Якість результату, звісно ж, залежить від самого рентген-апарату а також від кваліфікації лікаря.

Чому рентген безпечний?
Флюрографія легень чи рентген?


Детальніше