Резекція грудної залози

Що таке резекція молочної залози?

Резекцією молочної залози називають хірургічну операцію, яку виконують для видалення частки цієї ж залози з патологічним новоутвором в ній. Такий вид оперативного втручання вважають гуманним, та часто застосовують в медичній практиці, адже він дозволяє зберегти молочну залозу і не видаляти її повністю.

Які бувають види резекцій молочної залози?

Типи резекцій молочної залози можна класифікувати наступним чином:

  1. Звичайна (використовують для видалення доброякісних новоутворів).
  2. Розширена (застосовують при онкологічних процесах в молочних залозах).

Вартість послуг

  • Розширена резекція грудної залози з патоморфологічним дослідженням32325 грн
  • Центральна резекція грудної залози з дуктектомією з патоморфологічним дослідженням16470 грн
  • Секторальна резекція грудної залози з патоморфологічним дослідженням17740 грн
  • Двостороння секторальна резекція грудних залоз з патоморфологічним дослідженням18600 грн

Наші лікарі

Види резекцій молочної залози поділяють на:

  • розширена резекція – характеризується видаленням частини грудної залози при наявності онкологічного процесу в ній;
  • секторальна резекція – виконується при необхідності видалення фіброаденом, вогнищевих гіперпластичних утворів з підвищеним ризиком переродження в рак;
  • центральна резекція – проводиться переважно у жінок старшого віку, для видалення протокових папілом (грудне вигодовування після такої операції неможливе);
  • резекція з дуктектомією – застосовують для видалення протокових папілом у дівчаток чи жінок дітородного віку, з метою збереження можливості грудного вигодовування в майбутньому;

Перед плануванням оперативного втручання, для визначення виду резекції молочної залози (секторальна чи розширена), лікар-мамолог проводить трепан-біопсію. Таке діагностичне обстеження покаже якого характеру є виявлене новоутворення (добро - , чи злоякісне).

Як проводиться резекція молочної залози?

В залежності від обраного лікарем-мамологом виду резекції молочної залози, в Медичному центрі Святої Параскеви, пацієнту проводиться місцева чи загальна анестезія (індивідуально в кожному конкретному випадку). Розрізи шкіри пацієнта плануються, опираючись на найкращий доступ до новоутвору, в косметично вигідних зонах (періареолярно – навколо соска, субмаммарно – під грудними залозами по центрі, та через підпахвинну впадину).

Резекцію молочної залози при онкології виконують з інтраопераційним визначенням «чистоти країв резекції» та видаленням сторожових підпахвинних лімфатичних вузлів. Простими словами – видалення злоякісного новоутвору виконується з видаленням невеликої частини здорових тканин. Завдяки такій методиці лікар-мамолог мінімізує ризик рецидиву (відновлення хвороби).

Після операційний період в кожного пацієнта є різним, в залежності від об’єму проведеного втручання. Зазвичай пацієнт повертається додому того ж дня, або на наступний, в межах стандартів «хірургії одного дня».

Які варто очікувати результати та наслідки після проведеної резекції?

Будь-яке новоутворення, що було видалено під час резекції молочної залози, підлягає гістологічному дослідженню, для оцінки структур його тканин. Це дозволить зрозуміти, чи дане новоутворення має ознаки малігнізації (переродження в рак) чи є доброякісним.

Дослідження новоутвору на злоякісність триває від 7 до 14 днів. Саме від результатів гістології, лікар-мамолог надасть пацієнту рекомендації щодо подальшого лікування або тактики спостереження за післяопераційною ділянкою та грудною залозою в цілому.