МРТ сечового міхура

МРТ сечового міхура – це діагностичний метод обстеження, за допомогою якого можна провести оцінку стану стінок сечового міхура, виявити наявність конкрементів, новоутворів чи аномалій розвитку сечовидільної системи. Таке обстеження відносять до неінвазивних, при яких не проводять безпосереднього втручання у сечовий міхур.

Покази до МРТ сечового міхура

 • При підозрі на злоякісний чи доброякісний новоутвір сечового міхура (рак, поліпи тощо).
 • Підозра на наявність сечопіхвової нориці, дивертикулів тощо.
 • Наявність кров’янистих виділень та будь-яких больових відчуттів при сечовипусканні тощо.
 • Для оцінки поширеності процесу (вторинне ураження навколишніх органів).
 • Контроль якості лікування (післяпроменевого, хіміотерапевтичного та хірургічного).
 • Аномалії розвитку будови сечового міхура тощо.

Діагностика

На базі Медичного центру Святої Параскеви працює потужне радіологічне відділення, оснащене інноваційним діагностичним обладнанням найвищого світового рівня. Одним із них є 1,5-тесловий магнітно-резонансний томограф останнього покоління Toshiba Vantage ZGV Atlas (Японія).

Переваги МРТ

При обстеженні сечового міхура магнітно-резонансним томографом у Медичному центрі Святої Параскеви покрокове сканування становить від 3 до 5 мм. Це дає змогу якнайкраще провести огляд навколишніх органів та тканин, а також визначити ступінь поширеності патологічного процесу. Лікар-радіолог при опрацюванні зображень проводить оцінку поширення утвору на м’язову стінку сечового міхура згідно зі шкалою Vi – Rads, яка затверджена Європейською спільнотою радіологів. Така оцінка дає змогу підібрати оптимальний варіант лікування пухлинного процесу.

Вартість послуг

 • МРТ сечового міхура3790 грн

Наші лікарі

Підготовка до обстеження

 • Важливим етапом перед проведенням обстеження є наповнення сечового міхура для кращої візуалізації проблемної ділянки. Тому пацієнт повинен розпочати пити воду за 1 годину до початку обстеження, щоб достатньою мірою наповнити вміст сечового міхура.
 • Магнітно-резонансну томографію сечового міхура проводять із внутрішньовенним чи внутрішньом’язевим введенням спазмолітиків. Це допомагає при скануванні отримати чіткі зображення без артефактів.
 • В окремих випадках пацієнту може бути запропоновано проведення внутрішньовенного контрастування. Якщо у пацієнта немає протипоказів до введення контрастної речовини, тоді йому встановлюють периферійний катетер у судину.

Обстеження

Обстеження розпочинають із заповнення інформаційної анкети пацієнта та підготовки перед обстеженням: знімання верхнього одягу, прикрас чи металевих конструкцій. Особисті речі можна залишити у кабінці, яка зачиняється на ключ, а цінні – у сейфі. Тривалість процедури – до 30-ти хвилин. Перед проведенням обстеження медичний персонал кабінету МРТ інформує пацієнта про особливості проведення процедури.

Безпосередньо під час обстеження пацієнт повинен лежати нерухомо.

По завершенню діагностики пацієнт одягається та очікує на компакт-диск з усіма зображеннями, отриманими під час обстеження. Периферійний катетер видаляють із судини, а на місце проколу накладають одноразовий пластир. Висновок лікаря- радіолога пацієнт може отримати на електронну пошту або на рецепції у Медичному центрі Святої Параскеви.

У випадку, коли пацієнту рекомендовано проведення МРТ сечового міхура із контрастуванням, тоді йому за допомогою сучасного МРТ-інжектора Ulrich Medical Mississippi XD2000 (Німеччина) у судину дистанційно під час обстеження вводять контрастну речовину. У момент введення контрасту пацієнт нічого не відчуває.

Протипокази до МРТ

Загальні протипокази: кардіостимулятор, металеві конструкції в тілі, які намагнічуються.

У випадку контрастування:

 • Індивідуальна гіперчутливість до гадотерової кислоти, меглюміну або до будь-якого лікарського засобу, що містить гадоліній.
 • Функціональні порушення роботи нирок (зниження ниркового кліренсу).