МРТ прямої кишки

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) прямої кишки – це діагностичний метод обстеження, який дає змогу отримати чіткі високоінформативні зображення обстежуваної ділянки під впливом магнітного резонансу. Таке обстеження неінвазивне, тобто без втручання у пряму кишку. МРТ якнайкраще показує стан усіх шарів дистального відділу кишківника, лімфатичні вузли та навколишні органи малого таза.

Покази до МРТ прямої кишки:

  • підозра на злоякісне чи доброякісне новоутворення прямої кишки (рак, поліпи тощо);
  • запальні процеси прямої кишки (абсцес, флегмона, нориці тощо);
  • оцінка поширеності процесу (вторинне ураження);
  • контроль якості лікування (післяпроменевого, хіміотерапевтичного та хірургічного);
  • аномалії розвитку будови прямої кишки тощо.

Діагностика до МРТ прямої кишки

На базі Медичного центру Святої Параскеви працює потужне радіологічне відділення, оснащене інноваційним діагностичним обладнанням найвищого світового рівня. 
Одним із них є 1,5-тесловий магнітно-резонансний томограф останнього покоління Toshiba Vantage ZGV Atlas (Японія).

Вартість послуг

  • МРТ прямої кишки3590 грн

Наші лікарі

Переваги МРТ

Магнітно-резонансний томограф у Медичному центрі Святої Параскеви проводить покрокове сканування 3 мм для обстеження навколишніх органів і тканин при оцінці поширеності патологічного процесу та по 1 мм прицільно у ділянці виявленого новоутворення. Таким чином, лікар-радіолог при опрацюванні отриманих зображень може побачити навіть найменші відхилення від норми.

Підготовка до обстеження

  • Рекомендовано мікроклізму для очищення дистальних відділів кишківника.
  • Рекомендовано утриматися від споживання їжі за 3–4 години до початку обстеження.
  • Безшлакова дієта та утримання від споживання продуктів, що викликають газоутворення за 2–3 дні до запланованого МРТ.

МРТ прямої кишки проводиться з внутрішньовенним чи внутрішньом’язевим введенням спазмолітинів, що дає змогу при скануванні отримати чіткі зображення без артефактів.

В окремих випадках пацієнту може бути запропоновано проведення внутрішньовенного контрастування. Якщо у пацієнта немає протипоказів до введення контрастної речовини, тоді йому встановлюють у судину периферійний катетер.

Обстеження МРТ прямої кишки

Обстеження розпочинають із заповнення інформаційної анкети пацієнтом та підготовки перед обстеженням: зняття верхнього одягу, прикрас чи металевих конструкцій. Особисті речі можна залишити у кабінці, яка зачиняється на ключ, а цінні – у сейфі. Тривалість процедури – до 45-ти хвилин. Перед проведенням обстеження медичний персонал кабінету МРТ інформує пацієнта про особливості проведення процедури.

Безпосередньо під час обстеження пацієнт повинен лежати нерухомо. 

По завершенню діагностики пацієнт одягається та очікує на компакт-диск з усіма зображеннями, отриманими під час обстеження. Периферійний катетер із судини видаляють, а на місце проколу накладають одноразовий пластир. Висновок лікаря- радіолога пацієнт може отримати на електронну пошту або на рецепції у Медичному центрі Святої Параскеви.

За умови проведення МРТ прямої кишки з контрастом пацієнту за допомогою сучасного МРТ інжектора Ulrich Medical Mississippi XD2000 (Німеччина) у судину дистанційно вводять контрастну речовину. У момент введення контрасту пацієнт нічого не відчуває.  

Протипокази до МРТ прямої кишки

Загальні протипокази:

  • кардіостимулятор, металеві конструкції в тілі, які намагнічуються, тощо.

У випадку контрастування:

  • індивідуальна гіперчутливість до гадотерової кислоти, меглюміну або до будь-якого лікарського засобу, що містить гадоліній;
  • функціональні порушення роботи нирок (зниження ниркового кліренсу).