МРТ простати

Мультипараметрична МРТ простати

МРТ простати (передміхурової залози) – це високоінформативний метод обстеження, який дає змогу оцінити  структуру залози, наявність запального процесу (простатит) чи патологічних включень (кальцинати). Цей метод також застосовують для підтвердження чи спростування наявності доброякісних чи злоякісних новоутворів у залозі.
Завдяки спеціальній програмі лікар-радіолог отримує графічну криву, яка дає можливість провести диференціальну діагностику злоякісності процесу виявлених новоутворів.

Покази:
•    профілактично, якщо пацієнту 60 та більше років;
•    при збільшенні показників PSA (простат-специфічний антиген);
•    при появі кров’янистих виділень в еякуляті чи сечі;
•    при розладах сечовипускання (часті позиви, біль, печіння при сечовипусканні, відчуття неповного випорожнення у сечовому міхурі тощо);
•    для оцінки якості проведеного лікування у разі раніше виявлених новоутворів тощо.

Переваги
•    Магнітно-резонансна томографія при діагностиці органів малого таза якнайкраще дає змогу візуалізувати ділянку передміхурової залози. Порівняно з УЗД та КТ цей метод є найінформативнішим завдяки покроковому зрізу в 3 мм та скануванню у різних площинах.
•    Динамічне спостереження за накопиченням контрастної речовини у передміхуровій залозі при безперервному скануванні у момент її введення у судину.
•    Нешкідливий для здоров’я метод діагностики.

Вартість послуг

  • Мультипараметрична МРТ простати4490 грн

Наші лікарі

Діагностика
На базі Медичного центру Святої Параскеви працює потужне радіологічне відділення, оснащене інноваційним діагностичним обладнанням найвищого світового рівня. Одним із них є 1,5-тесловий магнітно-резонансний томограф останнього покоління Toshiba Vantage ZGV Atlas (Японія).

Підготовка до обстеження 
Мультипараметричне обстеження простати передбачає проведення внутрішньовенного контрастування. Тому лікар-анестезіолог перед обстеженням проводить бесіду з пацієнтом для визначення його алергологічного анамнезу. Якщо у пацієнта немає протипоказів до введення контрастної речовини, тоді йому встановлюють периферійний катетер у судину.

Обстеження
Обстеження розпочинають із заповнення інформаційної анкети пацієнта та підготовки перед обстеженням: знімання верхнього одягу, прикрас чи металевих конструкцій. Особисті речі можна залишити у кабінці, яка зачиняється на ключ, а цінні – у сейфі. Тривалість процедури – до 45-ти хвилин. Перед проведенням обстеження медичний персонал кабінету МРТ інформує пацієнта про особливості проведення процедури. 
Безпосередньо під час обстеження пацієнт повинен лежати нерухомо. За допомогою сучасного МРТ-інжектора Ulrich Medical Mississippi XD2000 (Німеччина) у судину пацієнта дистанційно вводять контрастну речовину. В момент введення контрасту пацієнт нічого не відчуває.
По завершенню діагностики пацієнт одягається та очікує на компакт-диск з усіма зображеннями, отриманими під час обстеження. Периферійний катетер із судини видаляють, а на місце проколу накладають одноразовий пластир. Висновок лікаря-радіолога пацієнт може отримати на електронну пошту або на рецепції у Медичному центрі Святої Параскеви.

Протипокази
-    Загальні протипокази: кардіостимулятор, металеві конструкції в тілі, які мають властивість намагнічуватися.
-    З моменту проведення біопсії простати минуло менше ніж місяць.
-    Індивідуальна гіперчутливість до гадотерової кислоти, меглюміну або до будь-якого лікарського засобу, що містить гадоліній. 
-    Функціональні порушення роботи нирок (зниження ниркового кліренсу).