МРТ органів малого тазу

На базі Медичного центру Святої Параскеви працює потужне радіологічне відділення, оснащене інноваційним діагностичним обладнанням найвищого світового рівня.

Діагностика відбувається за допомогою 1,5-тесловий магнітно-резонансний томограф останнього покоління Toshiba Vantage ZGV Atlas (Японія).

До МРТ малого таза входить обстеження матки, фаллопієвих труб, яйників, сечового міхура, прямої кишки, простати та органів калитки.

Переваги дослідження

Магнітно-резонансна томографія є «золотим стандартом»  при обстеженні органів малого таза і у чоловіків, і у жінок. При покроковому зрізі від 3–5 мм лікар-радіолог у Медичному центрі Святої Параскеви детально може оцінити вищевказані ділянки та підтвердити чи спростувати попередній діагноз лікаря, що скеровує на обстеження.

Нагадуємо, що МРТ обстеження є нешкідливим для здоров’я методом обстеження.

Вартість послуг

  • МРТ органів малого тазу3790 грн

Наші лікарі

Підготовка до обстеження

Перед проведенням обстеження пацієнту рекомендовано утриматися від споживання їжі, що може викликати газоутворення, за 2–3 дні до самої процедури. До таких продуктів відносять: капусту (усі сорти ), бобові, молочно-кислі продукти тощо. У день обстеження останній прийом їжі теж має бути не пізніше ніж за 3–4 години до його початку.

Обстеження

Обстеження починається із заповнення інформаційної анкети пацієнта та підготовки перед процедурою, до якої входить: знімання верхнього одягу, прикрас чи металевих конструкцій. Особисті речі залишають у кабінці, яка зачиняється на ключ (можна також скористатися сейфом для зберігання цінних речей). Тривалість процедури – від 30 до 45 хвилин – визначає лікар- радіолог.

Обстеження органів малого таза проводять без контрастного підсилення, тобто нативно. Бувають випадки, коли впродовж дослідження лікар- радіолог може запропонувати контрастування. Це відбувається тоді, коли зміни, виявлені при нативному скануванні, не дають чітких відповідей у постановці діагнозу.

Якщо пацієнт погоджується на введення контрасту, тоді розчин вводять внутрішньовенно, і обстеження продовжується.

МРТ малого таза у жінок

В обстеження малого таза у жінок, в першу чергу, входить: діагностика репродуктивних органів (матка, фаллопієві труби та яйники) та сечового міхура. Магнітно-резонансна томографія дає змогу детальніше оцінити анатомічні особливості та структуру цих органів, їхні патологічні зміни тощо.

Особливості

Особливість у проведенні МРТ обстеження репродуктивних органів у жінок – фаза менструального циклу. МРТ обстеження не рекомендовано проводити у період «критичних» днів, оскільки саме тоді відбувається відшарування ендометрію, що може призвести до хибних результатів.

Протипокази проведення діагностики МРТ у жінок:

  • вагітність у першому триместрі;
  • загальні протипокази (наявність кардіостимулятора, металевих конструкцій у тілі, що мають властивість до намагнічування тощо).

МРТ огранів малого таза у чоловіків

Магнітно-резонансна томографія дає змогу оцінити безліч різних ділянок у нашому організмі та сьогодні ми акцентуємо Вашу увагу на обстеженні органів малого таза у чоловіків, до яких відносять: МРТ калитки та яєчок, МРТ сечового міхура та мультипараметричне МРТ простати.

Особливості МРТ органів малого тазу

У мультипараметричне дослідження простати входить контрастне підсилення. Завдяки введенню контрасту лікар може диференціювати здорові тканини від уражених.

Обстеження МРТ калитки та яєчок, а також сечового міхура проводиться без введення контрасту, тобто нативно. Бувають випадки, коли впродовж дослідження лікар-радіолог може запропонувати контрастування.

Це відбувається тоді, коли виявлені зміни важко диференціювати при нативному скануванні. Якщо пацієнт погоджується на введення контрасту, тоді розчин вводять внутрішньовенно, і обстеження продовжується.

Протипокази до МРТ:

  • з моменту проведення біопсії простати минуло менше 1-го місяця;
  • індивідуальна гіперчутливість до гадотерової кислоти, меглюміну або до будь-якого лікарського засобу, що містить гадоліній;
  • протезовані кульшові суглоби;
  • загальні протипокази: кардіостимулятор, металеві конструкції у тілі, які мають властивість до намагнічування.

Контрастування органів малого таза

Введення контрасту на МРТ використовують з діагностичною метою у тому випадку, коли безконтрастне, тобто нативне, обстеження є неінформативним. Речовина, яку використовують для цього, має парамагнітні властивості, завдяки яким відбувається посилення чіткості зображення.

Обстеження та особливості:

Тривалість обстеження –  до 45 хвилин.

Діагностика з контрастуванням має свої особливості. В першу чергу, лікар-анестезіолог проводить бесіду для визначення алергологічного анамнезу пацієнта. Якщо у пацієнта немає протипоказів, тоді проводиться встановлення периферійного катетера у судину. За допомогою сучасного МРТ-інжектора Ulrich Medical Mississippi XD2000 (Німеччина) в судину дистанційно вводять контрастну речовину. В момент введення контрасту пацієнт нічого не відчуває. Наступним кроком є опрацювання отриманих нативних та постконтрастних зображень лікарем-радіологом.

По завершенню процедури пацієнт до 30 хвилин перебуває під анестезіологічним наглядом. Якщо після контрастування він почувається нормально, периферійний катетер видаляють із судини, а на його місце накладають пластир.

Протипокази:

  • індивідуальна гіперчутливість до гадотерової кислоти, меглюміну або до будь якого лікарського засобу, що містить гадоліній;
  • функціональні порушення роботи нирок (зниження ниркового кліренсу);
  • загальні протипокази: кардіостимулятор, металеві конструкції у тілі, які мають властивість до намагнічування тощо.