МРТ матки та додатків - це діагностичний метод обстеження, який дає змогу оцінити стан матки, фаллопієвих труб та яйників. Вузлові утворення, кровотечі, аномалії розвитку будови матки та додатків, дисплазія шийки матки, а також пухлинні процеси – ті діагнози, з якими на МРТ скеровують найчастіше. Такий метод відносять до неінвазивних, при якому не потрібно проводити безпосереднє втручання у репродуктивні органи жінки.
Вартість послуг
- МРТ матки та додатків3790 грн
Наші лікарі
Покази до МРТ матки
- підозра на доброякісні утворення матки (міоми, тератоми, поліпи тощо);
- підозра на злоякісні новоутворення матки чи додатків (рак ендометрію чи яйників, рак шийки матки тощо);
- проведення диференціальної діагностики злоякісності виявлених новоутворень матки та яйників;
- біль внизу живота, який має періодичний характер (посилюється перед початком менструального циклу чи у момент статевого акту), а в окремих випадках біль постійний;
- більш рясні та довготривалі ніж зазвичай кровотечі при менструальному циклі (при підозрі на ендометріоз, аденоміоз);
- оцінка поширеності процесу (вторинне ураження навколишніх органів) при підтвердженні злоякісного новоутворення;
- контроль якості проведеного лікування (післяпроменевого, хіміотерапевтичного чи хірургічного);
- аномалії розвитку будови матки, яйників тощо.
Діагностика матки
На базі Медичного центру Святої Параскеви працює потужне радіологічне відділення, оснащене інноваційним діагностичним обладнанням найвищого світового рівня.
Одним із них є 1,5-тесловий магнітно-резонансний томограф останнього покоління Toshiba Vantage ZGV Atlas (Японія).
Переваги МРТ матки
- нешкідливий для здоров’я метод обстеження;
- неінвазивний метод діагностики;
- найточніший метод діагностики репродуктивних органів порівняно з УЗД та МСКТ;
- покрокове сканування від 3 до 5 мм обстежуваної ділянки;
- динамічне обстеження, що дає змогу провести диференціальну діагностику між доброякісними та злоякісними змінами у матці та додатках;
- застосування спеціальних програм з кроком сканування 2 мм при оцінці навколишніх структур для визначення вторинного ураження.
Підготовка до обстеження
Важливим етапом перед проведенням обстеження за 2–3 дні до початку запланованої діагностики є дотримання безшлакової дієти та утримання від споживання продуктів, які можуть викликати газоутворення. До таких відносять: капусту, усі види бобових та молочнокислі продукти.
Магнітно-резонансна томографія репродуктивних жіночих органів проводиться з внутрішньовенним чи внутрішньом’язовим введенням спазмолітиків. Тимчасове зменшення перистальтики кишківника дасть змогу отримати чіткі зображення без артефактів.
В окремих випадках пацієнту може бути запропоновано внутрішньовенне контрастування. Якщо у пацієнта немає протипоказів до введення контрастної речовини, тоді йому у судину встановлюють периферійний катетер.
Обстеження
Обстеження розпочинають із заповнення інформаційної анкети пацієнта та підготовки перед обстеженням: зняття верхнього одягу, прикрас чи металевих конструкцій з тіла. Особисті речі можна залишити у кабінці, яка зачиняється на ключ, а цінні – у сейфі. Тривалість процедури – від 30-ти до 45-ти хвилин залежно від того, чи потрібно пацієнту вводити контраст.
Перед проведенням обстеження медичний персонал кабінету МРТ інформує пацієнта про особливості проведення процедури. Безпосередньо під час обстеження пацієнт повинен лежати нерухомо.
По завершенню діагностики пацієнт одягається та очікує на компакт-диск з усіма зображеннями, отриманими під час обстеження. Висновок лікаря-радіолога пацієнт може отримати на електронну пошту або на рецепції у Медичному центрі Святої Параскеви.
У тих випадках, коли пацієнту рекомендовано проведення МРТ сечового міхура з контрастуванням, йому за допомогою сучасного МРТ інжектора Ulrich Medical Mississippi XD2000 (Німеччина) у судину дистанційно під час обстеження вводять контрастну речовину. У момент введення контрасту пацієнт нічого не відчуває. Після обстеження периферійний катетер видаляють із судини, а на місце проколу накладають одноразовий пластир.
Протипокази до проведення МРТ матки
загальні протипокази:
- кардіостимулятор
- металеві конструкції у тілі, які намагнічуються
У випадку контрастування:
- індивідуальна гіперчутливість до гадотерової кислоти, меглюміну або до будь-якого лікарського засобу, що містить гадоліній;
- функціональні порушення роботи нирок (зниження ниркового кліренсу).