МРТ гіпофізу

МРТ гіпофізу –  це обстеження залози внутрішньої секреції у ділянці турецього сідла головного мозку, яка відповідає за вироблення та накопичення гормонів, що забезпечують стабільну роботу внутрішніх органів та цілого організму.

Вартість послуг

  • МРТ гіпофізу5190 грн

Покази до МРТ гіпофізу

  • будь-які морфологічні порушення гіпофізу (аномалії розвитку, крововилив у гіпофіз, аденоми, гормонально неактивні пухлини тощо);
  • збільшення гормональних показників, зокрема пролактину;
  • контроль у динаміці (спостереження) за раніше виявленими патологіями у гіпофізі.

Переваги МРТ

Магнітно-резонансна томографія якнайкраще візуалізує усі структури головного мозку, зокрема і гіпофіз. Завдяки покроковому зрізу у розмірі 3 мм лікар- радіолог зможе виявити навіть найменші утворення.
Нагадуємо, що МРТ є нешкідливим для здоров’я методом обстеження.

Наші лікарі

Діагностика

На базі Медичного центру Святої Параскеви працює потужне радіологічне відділення, оснащене інноваційним діагностичним обладнанням найвищого світового рівня. Одним із них є  1,5-тесловий магнітно-резонансний томограф останнього покоління Toshiba Vantage ZGV Atlas (Японія).

Підготовка до обстеження

Оскільки обстеження гіпофізу передбачає внутрішньовенне контрастування, лікар -анестезіолог перед обстеженням проводить бесіду із пацієнтом для визначення його алергологічного анамнезу. Якщо у пацієнта немає протипоказів, тоді йому у судину встановлюють периферійний катетер.

Обстеження

Обстеження розпочинають із заповнення інформаційної анкети пацієнта та підготовки перед обстеженням: знімання верхнього одягу, прикрас чи металевих конструкцій. Особисті речі можна залишити у кабінці, яка зачиняється на ключ, а цінні – у сейфі. Тривалість процедури – орієнтовно 40 хвилин.  Перед проведенням обстеження медичний персонал кабінету МРТ інформує пацієнта про особливості проведення процедури. Безпосередньо під час обстеження пацієнт повинен лежати нерухомо. За допомогою сучасного МРТ інжектора Ulrich Medical Mississippi XD2000 (Німеччина) у судину пацієнта дистанційно вводять контрастну речовину. У момент введення контрасту пацієнт нічого не відчуває. По завершенню діагностики пацієнт одягається та очікує на ком пакт-диск із усіма зображеннями, отриманими під час обстеження. Периферійний катетер із судини видаляють, а на місце проколу накладають одноразовий пластир.  Висновок лікаря- радіолога пацієнт може отримати на електронну пошту або на рецепції у Медичному центрі Святої Параскеви.

Протипокази до МРТ гіпофізу

  • Загальні протипокази:  кардіостимулятор, металеві конструкції у тілі, які мають властивість намагнічуватися.
  • В окремих випадках брекети  (залежно від матеріалу виготовлення) можуть спричинити появу артефактів на зображеннях. 
  • Індивідуальна гіперчутливість до гадотерової кислоти, меглюміну або до будь-якого лікарського засобу, що містить гадоліній. 
  • Функціональні порушення роботи нирок (зниження ниркового кліренсу).