Сигмоскопія

Сигмоскопія – метод ендоскопічної діагностики, за допомогою якого проводять візуальний огляд слизової оболонки прямої та сигмовидної кишки. Згідно зі статистикою, цей метод дає змогу виявити 85–87%  усіх патологічних змін товстої кишки. Сигмоскопія – метод скринінгу для осіб від 45-ти років при профілактиці раку товстої кишки.

Сигмоскопія відрізняється від ректороманоскопії використанням ендоскопа певного виду. Під час сигмоскопії використовують гнучкий сигмоскоп, а під час ректороманоскопії – жорсткий. Ректороманоскопія дає змогу оцінити, окрім прямої кишки, тільки дистальну (розташовану далі від умовного центру) частину сигмовидної кишки. За допомогою сигмоскопії можна оцінити як пряму, так і усю сигмовидну кишку, а в окремих випадках і дистальний відділ товстого кишківника.

Вартість послуг

  • Сигмоскопія2420 грн

Переваги

У Медичному центрі Святої Параскеви для діагностики використовують високотехнологічні ендоскопічні відеосистеми FUJIFILM ELUXEO 7000 та ендоскопи 700 серії останнього покоління. Переваги цього обладнання – можливість посилення і диференціації ендоскопічних зображень: технології 4-LED освітлення, режими посилення зображень LCI та BLI, а також Zoom.
Усе це робить ендоскопічні обстеження не тільки комфортними та безпечними для пацієнтів, а й дає змогу виявити найдрібніші патології, зокрема загрозливі передракові зміни і ранні форми онкологічних захворювань.

Відділення ендоскопії у Медичному центрі Святої Параскеви посідає перше місце в Україні за рівнем технічного оснащення та діагностичних можливостей.

Покази:

  • дисбактеріоз;
  • кров’янисті виділення з прямої кишки;
  • нерегулярний стілець (проноси чи закрепи);
  • підозра на рак товстого кишківника;
  • підозра на поліпи;
  • скринінгово, коли у найближчих рідних діагностовано злоякісні новоутворення кишківника.

Підготовка до обстеження

Перед обстеженням важливим етапом є очищення кишківника. Напередодні обстеження ввечері та за 2–3 години до його початку пацієнт робить очисну клізму. В окремих випадках можливий прийом осмотичних проносних препаратів. Детальну інформацію стосовно різновиду препаратів та інструкцію щодо їхнього використання можна отримати у лікаря-ендоскопіста Медичного центру Святої Параскеви на попередній консультації перед обстеженням.
Другим важливим етапом у проведенні сигмоскопії є дотримання дієти перед дослідженням. 
Пацієнту рекомендують утриматися від споживання хлібобулочних виробів, картоплі, грибів, м’яса та молочнокислих продуктів, обмежити споживання овочів та фруктів. До дієти можна включати супи та каші.

Обстеження та особливості проведення

Сигмоскопія триває від кількох до 20-ти хвилин. Зазвичай немає необхідності в анестезії та прийомі заспокійливих препаратів. Пацієнт переодягається у одноразовий одяг (шорти, бахіли), лягає на спеціальну кушетку на лівий бік та підводить до живота зігнуті у колінах ноги.
Сигмоскоп, змазаний гелем з лідокаїном, обережно вводять через задній прохід, після чого проводять повільне нагнітання повітря у просвіт кишки, щоб роздути її для кращого огляду.
Після огляду слизової оболонки кишківника сигмоскоп повільно видаляють. 
Використання сучасного сигмоскопа у Медичному центрі Святої Параскеви мінімізує  дискомфорт та виключає травми і пошкодження стінок кишківника під час обстеження.

Протипокази:

  • гостра фаза порушення мозкового кровообігу, інфаркт міокарда;
  • тяжкий ступінь серцево-судинної, легеневої чи змішаної недостатності;
  • порушення ритму серцевої діяльності;гострі запальні інфільтрати черевної порожнини, підозра на абсцес черевної порожнини;
  • післяопераційний період у пацієнтів, що перенесли хірургічне втручання у черевній порожнині.

Наші лікарі