Колоноскопія  – це інструментальний метод дослідження внутрішньої поверхні товстої кишки за допомогою оптичного приладу – колоноскопа. Колоноскопія є сучасним і точним методом діагностики, що дає змогу виявити злоякісні й доброякісні новоутворення прямої та ободової кишки, неспецифічні запальні захворювання (виразковий коліт, хвороба Крона), а також вроджені аномалії розвитку товстого кишківника. Таке обстеження дає достатньо інформації про тонус кишківника та його перистальтику (здатність до скорочення). Цей метод діагностики дає змогу не тільки оцінити стан слизової оболонки кишківника, але і зробити за необхідності прицільну біопсію з підозрілої ділянки.

Послуги

Переваги
У Медичному центрі Святої Параскеви використовуються високотехнологічні ендоскопічні відеосистеми FUJIFILM ELUXEO 7000 та ендоскопи 700 серії останнього покоління. Перевагами цього обладнання є можливість посилення і диференціації ендоскопічних зображень: технології 4-LED освітлення, режими посилення зображень LCI та BLI, а також Zoom.
Усе це дає змогу зробити ендоскопічні обстеження не тільки комфортними та безпечними для пацієнтів, а й виявити найдрібніші патології, зокрема загрозливі передракові зміни і ранні форми онкологічних захворювань. 
Відділення ендоскопії у Медичному центрі Святої Параскеви займає перше місце в Україні за рівнем технічного оснащення і діагностичних можливостей. 

Покази
– Одним із найважливіших показів до проведення колоноскопії є підозри щодо наявності поліпів чи онкопатології товстого кишківника, а також скарги пацієнта на часті проноси, закрепи, анемію, болі у животі, неконтрольоване схуднення за короткий термін чи наявність крові при дефекації.
– При діагностованих пухлинах (раніше виявлених комп’ютерною томографією, віртуальною колоноскопією чи методами ендоскопічної капсули) для подальшого взяття біопсії та уточнення морфологічної будови цього утворення.
– При видаленні поліпів з подальшим гістологічним дослідженням біоптату. 
– При наявній патології суміжних органів (ендометріоз), пухлині органів малого таза для визначення поширення її на кишківник.
– При системних захворюваннях – колагенозу (рубцювання), амілоїдозу чи  васкулітах.
– При досягненні пацієнтом віку 45-ти і більше років. Процедуру за відсутності скарг у пацієнта проводять один раз на 5 років.
– В окремих випадках колоноскопію рекомендовано проводити від 35-ти років, якщо у когось з рідних пацієнта виявлено онкологію кишківника.

Наші лікарі

    Підготовка до обстеження 
    Перед обстеженням важливим етапом є очищення кишківника за допомогою осмотичних проносних препаратів. 

    1.

    2.

    3.

    4.

    Другим важливим етапом у проведенні колоноскопії є дотримання дієти перед дослідженням. 
    Дієту слід розпочинати за 3–4 дні перед запланованим обстеженням. 
    До харчування можна включити на вибір: нежирний сир, відварені яйця, макарони, хліб з борошна грубого помелу, очищену відварену картоплю, відварений рис з пісною рибою, курячу грудку без шкіри.
    Рекомендована безшлакова дієта, тому з раціону виключають будь-які продукти, що містять клітковину, наприклад, капуста, бобові, гречка та інші крупи.
    З напоїв дозволено: воду, чай, каву, газовані та негазовані рідини, а також соки з протертих фруктів без м’якоті. 
    ВАЖЛИВО! Під час дієти слід уникати рідини червоного кольору, молока та алкогольних напоїв. 
    Не приймати активоване вугілля та препарати заліза.

    Обстеження та особливості проведення
    Колоноскопія може бути проведена під місцевим або загальним знечуленням.
    Перед початком обстеження пацієнту вимірюють частоту пульсу, рівень артеріального тиску, вводять катетер у периферійну вену. Пацієнт переодягається у одноразовий одяг (шорти, халат, бахіли), лягає на спеціальну кушетку на лівий бік. Щоб створити сприятливий для обстеження фон, внутрішньовенно вводять відповідні медикаменти (спазмолітики + знеболювальне). При медикаментозному сні обстеження розпочинають після того, як пацієнт засне. Ендоскоп, змазаний гелем з лідокаїном вводять у пряму кишку через задній прохід, повільно просуваючись по кишківнику.
    У Медичному центрі Святої Параскеви  завдяки сучасному колоноскопу обстеження мінімізує  дискомфорт та виключає травми і пошкодження стінок кишківника.

    Рекомендації після проведення колоноскопії
    Споживати їжу можна не раніше ніж через дві години після проведення процедури. Розпочинати  потрібно з рідкої їжі та споживати невеликими порціями (200-300 мл). До кінця дня бажано обмежити споживання сирих фруктів, овочів, солодощів та чорного хліба.

    Протипокази
    – гостра фаза порушення мозкового кровообігу чи інфаркт міокарда;
    – наявний тяжкий ступінь серцево-судинної, легеневої чи змішаної недостатності;
    – порушення ритму серцевої діяльності;
    – гострі запальні інфільтрати черевної порожнини чи підозра на абсцес черевної порожнини;
    – вагітність.

    Для запису на прийом
    надішліть заявку

    Повідомлення надіслано

    Попередній запис на прийом прийнятий. Найближчим часом ми зв'яжемося з вами для підтвердження замовлення.

    Передзвоніть мені

    Повідомлення надіслано

    Найближчим часом ми зв'яжемося з вами.

    Подяка

    Чи погоджуєтесь Ви на розміщення тексту подяки на публічних ресурсах Медичного центру Св.Параскеви?*

    Так Ні

    Повідомлення надіслано

    Дякуємо за повідомлення.

    Відгук

    Чи Ви бажаєте, щоб Вам зателефонували?*

    Так Ні

    Відгук надіслано

    Дякуємо за відгук.

    Увага!

    Зверніть увагу, під час повітряної тривоги прийом пацієнтів може бути призупинено. Ви можете пройти в укриття керуючись відповідними вказівниками.

    Якщо Ваш візит співпав із часом повітряної тривоги, будь ласка, після завершення тривоги зателефонуйте +380672954000, +380952954000
    або залиште заявку на сайті для перенесення візиту https://medcenter.lviv.ua/#callback

    Дякуємо за розуміння!