Холтерівське моніторування ЕКГ (24 години)

Холтерівське моніторування – це метод електрофізіологічної інструментальної діагностики, який полягає у добовій реєстрації ЕКГ в умовах повсякденної активності пацієнта з подальшим аналізом отриманого запису. Завдяки цьому методу можна виявити порушення у роботі серця, навіть коли вони трапляються дуже рідко, оскільки запис ЕКГ проводиться безперервно протягом доби.

Вартість послуг

  • Холтерівське моніторування ЕКГ (24 години)1100 грн
  • Холтерівське моніторування ЕКГ (48 годин)1645 грн
  • Холтерівське моніторування ЕКГ (72 години)2195 грн

Метод названо на честь американського дослідника Нормана Холтера, який запровадив радіоелектрокардіографію і вперше здійснив тривалу реєстрацію ЕКГ. Цей метод є високоінформативним та неінвазивним (тобто безболісним та абсолютно не шкідливим). Його широко застосовують як у стаціонарних, так і в амбулаторних (домашніх) умовах для діагностики порушень у роботі серця (ішемічної хвороби серця, порушень ритму та провідності серця тощо), а також оцінки ефективності лікування серцево-судинних захворювань.

Переваги

Дослідження полягає у безперервній реєстрації електрокардіограми протягом 24-х годин, тому найменші зміни у роботі серця буде зафіксовано.

Запис ЕКГ здійснюється за допомогою спеціального портативного апарата  (реєстратора), який пацієнт носить на поясі. Запис ведеться по 3-х каналах. У Медичному центрі Святої Параскеви реєстратор фіксує ЕКГ та зберігає його на електронний носій, з якого по завершенню обстеження відбувається передача інформації на сучасну станцію Сardiospy.

Кваліфікований лікар функціональної діагностики у Медичному центрі Святої Параскеви, опрацювавши отримані дані, надає висновки з обстеження та подальші рекомендації.

Наші лікарі

Покази до обстеження

Показами для проведення Холтерівського моніторингу є:

  • порушення ритму та провідності серця;
  • скринінг ішемії міокарда – у чоловіків віком від 35-ти років та жінок від 40-ка років (проводиться один раз на три роки, у кардіологічних пацієнтів – раз на рік);
  • ведення контролю антиаритмічної терапії;
  • ведення контролю протиішемічної терапії (до проведення лікування і через три тижні після нього);
  • при супутніх синдромах і станах (хворобі щитоподібної залози, тиреотоксикозі, високому рівні холестерину тощо).

Діагностика

Холтерівський метод моніторування ЕКГ розпочинається з накладання одноразових клейких електродів на грудну клітку пацієнта.

У Медичному центрі Святої Параскеви використовують  для добового моніторування спеціальні електроди з електролітним гелем, який під дією тепла тіла пацієнта зменшує в'язкість та покращує контакт з тілом.

Під час проведення обстеження пацієнт провадить звичний спосіб життя (працює, виконує повсякденну роботу, відпочиває тощо).

Будь-які фізичні навантаження, час початку та завершення сну, прийом ліків, дискомфортні відчуття у ділянці серця, зміни психоемоційного стану, а також час прийому їжі важливо фіксувати у паперовому нотатнику чи електронному носії, який у подальшому передається лікарю для співставлення з даними ЕКГ.

Звертаємо Вашу увагу, що більш детальну інформацію стосовно особливостей проходження добового моніторування та правила поводження з приладом пацієнт зможе отримати у момент накладання Холтера ЕКГ у наших спеціалістів.

Підготовка до обстеження

Для якісного запису ЕКГ при добовому моніторуванні шкіра на грудній клітці повинна бути без волосяного покриву. За наявності  у пацієнта волосся його попередньо збривають.

Особливості

Протягом усього часу проведення добового моніторингу датчик на Холтері контролює стан фіксації електродів. Якщо з будь-яких причин хоча б один з електродів відійшов від тіла, пацієнт почує звуковий сигнал. У такому випадку важливо перевірити усі електроди на щільність фіксації до шкіри.

Під час проведення добового моніторування НЕ рекомендується здійснювати різкі рухи та нахили тулубом, торкатися без потреби електродів та приймати водні процедури.

Комплексні обстеження