УЗД плоду під час вагітності

УЗД плоду в І триместрі вагітності
Перше УЗД при вагітності є обов’язковим обстеженням, що входить у комплекс скринінгових досліджень. Завдяки ультразвуковому обстеженню у перші три місяці вагітності можна перевірити, як розвивається плід, чи немає у нього відхилень або генетичних патологій.

Вартість послуг

  • УЗД плоду в І триместрі вагітності1195 грн
  • УЗД плоду в ІІ триместрі вагітності з доплерографією судин плоду1395 грн
  • УЗД плоду в ІІІ триместрі вагітності з доплерографією судин плоду1195 грн

Переваги
•    УЗД є абсолютно не шкідливим методом діагностики і для плоду,  і для вагітної жінки.
•    Швидкість проведення обстеження – до 30-ти  хвилин.
•    УЗД можна провести без попередньої спеціальної підготовки.
•    Точність результатів завдяки пренатальному скринінгу за програмами «Astraia», «Prisca».

Підготовка:
•    За 2–3 дні перед обстеженням рекомендовано утриматися від споживання продуктів, які можуть викликати газоутворення: сирі овочі та фрукти, бобові, молочно-кислі продукти тощо.
•    Перед початком проведення УЗД лікар може рекомендувати наповнити сечовий міхур для кращої візуалізації матки та плоду.
Обстеження
Пацієнт знімає верхній одяг до пояса та вкладається на спину на спеціальній кушетці для ультразвукової діагностики. Час проведення – від 20-ти до 30-ти хвилин. Лікар УЗД наносить гель на шкіру пацієнта та прикладає до його тіла датчик. За допомогою датчика та сучасного пристрою відбувається перетворення ультразвукових хвиль у зображення, які під час обстеження лікар коментує та за бажанням пацієнта може їх продемонструвати. По завершенню обстеження гель витирають одноразовим паперовим рушником. У ході обстеження лікар робить серію знімків, які пізніше буде прикріплено до діагностичного висновку.

Діагностика
УЗД під час вагітності проводять планово згідно з календарем, між 12-м та 14-м тижнями вагітності, 24-м та 26-м тижнями, а також 30-м–32-м тижнями вагітності за умови відсутності зауважень.
Перше (скринінгове) обстеження при вагітності проводять на 6-му–7-му тижні від початку запліднення, тому що на цьому етапі УЗД може виявити вагітність.
Коли вагітність підтверджена, лікар відкриває  амбулаторну карту вагітної, куди у подальшому вносить усі записи обстежень та аналізів. 
Лікар-гінеколог у Медичному центрі Святої Параскеви рекомендує проводити планове УЗД у період між 12-м та 14-м тижнями вагітності ( І триместр). Саме тоді можна перевірити, як розвивається плід, відсутність патологій та стан навколоплідної рідини.
У Медичному центрі Святої Параскеви вагітна при співставленні аналізів та УЗД у І триместрі вагітності завдяки програмі «Astraia» зможе дізнатися про стан розвитку плоду (розмір нервової трубки та перенісся), почути серцебиття майбутньої дитини та дізнатися про її ріст.

Якщо плід розвивається нормально, тоді наступне ультразвукове дослідження призначають у період між 24-м та 26-м тижнями вагітності (ІІ триместр), яке дасть змогу визначити стать майбутньої дитини та провести спостереження за її розвитком та станом пуповини.
У ІІІ триместрі, між 32-м та 34-м тижнями вагітності, коли дитина помітно починає набирати вагу, УЗД проводять для визначення стану розвитку плоду, стану навколоплідних вод та плаценти, що дасть змогу визначити, чи зможе жінка народжувати самостійно, чи потрібно проводити кесарів розтин.
Протипокази
Протипоказів до проведення УЗД обстеження на будь- якому терміні вагітності немає.

Наші лікарі