Ведення вагітності
Вчасне та повноцінне ведення вагітності — це можливість своєчасно виявити та відреагувати на патологію, зберегти здоров’я жінки та малюка. Саме тому ми рекомендуємо стати на облік до 12-го тижня, а оптимальним є термін 7-11 тижнів.
Ведення вагітності у Львові в Медичному центрі Св. Параскеви — це сучасний і професійний підхід, зручно та комфортно для майбутніх матусь.
Вартість послуг
- Оформлення на облік вагітної880 грн
- Консультація гінеколога вагітної880 грн
- Консультація вагітної завідувача жіночої консультації655 грн
- Пакет Планування вагітності7380 грн
- Пакет для вагітних І триместр (Львів)15280 грн
- Пакет для вагітних ІІ триместр (Львів)7405 грн
- Пакет для вагітних ІІІ триместр (Львів)12660 грн
Наші лікарі
Процес ведення
Щоб стати на облік необхідно записатися на прийом до лікаря, який передбачає збір анамнезу, огляд і заповнення документації для отримання обмінної карти тощо. Під час першого візиту жінка повинна максимально розповісти про попередньо перенесені захворювання, вагітності та іншу важливу інформацію, що може вплинути на перебіг вагітності.
Прийом акушер-гінеколога полягає в огляді статевих органів, УЗД органів малого тазу, огляді молочних залоз, оцінці розмірів кісток тазу, вимірюванні зросту, ваги і артеріального тиску, огляді нижніх кінцівок на наявність варикозних розширень судин та набряків.
Зважаючи на отриману інформацію та результати огляду лікар надає рекомендації (щодо фізичних навантажень, харчування тощо), інформує про наступні планові візити та необхідні обстеження. План ведення вагітності складається індивідуально, залежить від віку та стану здоров’я вагітної.
Ведення вагітності у жінок з резус-конфліктом
Резус-конфлікт — несумісність крові матері та плоду (імунна система жінки руйнує еритроцити плоду, що може призвести до патологій плоду чи смерті). Якщо у жінки Rh-, а в чоловіка Rh+, то є висока вірогідність резус-конфлікту. Проте його наявність не завжди спричиняє загрозу для дитини, адже антитіла можуть вироблятися в невеликій кількості (при першій вагітності може бути відсутнім або маловираженим).
Щоб уникнути негативних наслідків, лікар неодноразово скеровує на аналіз наявності антитіл до еритроцитів плоду, їх кількості. У разі потреби акушер-гінеколог призначає спеціальну терапію (застосування анти-D імуноглобуліну) тощо.
Ведення вагітності при серцево-судинній патології
Під час вагітності організм жінки зазнає змін та отримує додаткове навантаження, зокрема на серце (це стосується не лише вагітності, але й пологів та післяполового періоду). При наявності серцево-судинних захворювань важливе спостереження у лікаря-кардіолога, який у разі потреби призначить необхідну терапію.
До поширених патологій у вагітних належать: аритмія, вроджена вада серця, ішемічна хвороба, інфекційний ендокардит, ураження серцевого м’язу (кардіоміопатія), ревматична хвороба серця.
Особливості ведення багатоплідної вагітності
Багатоплідна вагітність — стан, коли жінка виношує декілька плодів (два і більше). Така вагітність вимагає особливої тактики спостереження через більше навантаження на організм жінки та для уникнення ускладнень (для одного із плодів, передчасних пологів). Одним з найголовніших обстежень є ультразвукове дослідження.
План ведення вагітності при різних формах гестозу
Гестоз — ускладнення під час вагітності, що може супроводжуватися надмірною нудотою, блювотою, набряками, підвищеним артеріальним тиском, змінами в аналізі сечі (наявність білка, кетонових тіл), появою судом.
Буває ранній (на малих термінах вагітності) і пізній (після 20-го тижня вагітності).
Фактори ризику виникнення гестозу: багатоплідна вагітність, хронічні захворювання нирок та печінки, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, порушення роботи щитоподібної залози, ожиріння, куріння, старший вік вагітної.
Основними методами вчасного виявлення ризику і початку гестозу є:
- збір анамнезу, наявність гестозу в попередніх вагітностях;
- зміни в біохімічних показниках пренатального скринінгу І та ІІ триместрів;
- зміни в загальноклінічних обстеженнях;
- динамічне спостереження за жінкою, що допоможе вчасно помітити скарги, притаманні для гестозу (поява набряків, підвищення АТ, головний біль, "мушки" в очах, нудота, блювота, судоми).
Важливо! Кожна жінка повинна перебувати на обліку вагітності (під спостереженням акушер-гінеколога) для вчасного виявлення ризику появи гестозу на різних термінах вагітності.