Гастроскопія

Езофагогастродуоденоскопія – метод обстеження, що дає можливість дослідити стан стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки за допомогою ендоскопа, який вводять через ротову порожнину. Складна конструкція ендоскопа передбачає не тільки огляд слизової оболонки, але й при необхідності, можливість введення додаткового інструментарію для проведення різноманітних маніпуляцій та операцій (взяття слизової оболонки для гістологічного дослідження, так званої біопсії, зупинка кровотечі, видалення поліпів чи сторонніх тіл тощо).

Переваги

У Медичному центрі Святої Параскеви використовуються «надсучасні» ендоскопічні відеосистеми FUJIFILM ELUXEO 7000 та ендоскопи 700 серії останнього покоління.

Перевагами цього високоякісного обладнання є можливість посилення і диференціації ендоскопічних зображень: технології 4-LED освітлення, режими посилення зображень LCI та BLI, а також Zoom.

Ці ендоскопічні апарати тонші за діаметром від апаратів попереднього покоління, завдяки чому пацієнти не відчувають дискомфорту при обстеженні, а дитячий ендоскоп здатний діагностувати навіть діток від народження.

Усі ендоскопічні обстеження документуються серією високоякісних знімків травного тракту. За бажанням пацієнта знімки можна записати на компакт-диск. По завершенню обстеження пацієнт отримує консультативний висновок лікаря-ендоскопіста та подальші рекомендації.

Покази

Езофагогастродуоденоскопію проводять:

  • при диспепсичних явищах (біль живота, відрижка, печія);
  • при підозрі на виразку шлунку, дванадцятипалої кишки чи підозрі на онкологічну патологію;
  • при дисфагії – утруднене, порушене ковтання;
  • при наявності кровотечі або при підозрі на неї;
  • як скринінг або контроль захворювання у тих пацієнтів, які мають підвищений ризик розвитку раку (при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі зі стравоходом Барретта, злоякісній анемії в перебігу атрофічного гастриту, резекції шлунку).

Підготовка до обстеження

Езофагогастродуоденоскопія проводиться натщесерце, тобто не можна споживати їжу за 6–8 годин до початку обстеження. Пацієнтам з артеріальною гіпертензією вимірюють АТ перед скеруванням в ендоскопічний кабінет. Якщо показники вищі від норми, рекомендовано прийняти антигіпертензивні препарати короткої дії сублінгвально (тобто під язик).

За 3–5 хвилин до початку обстеження горло пацієнта зрошують 10%-ним розчином лідокаїну, після чого пацієнта вкладають на спеціальну кушетку на лівий бік. Протягом підготовки медична сестра контролює положення пацієнта та стежить за його станом.

Якщо пацієнт має алергію на анестетики, рекомендовано отримати консультацію у нашого лікаря-анестезіолога.

Після завершення підготовки лікар-ендоскопіст розпочинає обстеження.

Обстеження

Обстеження пацієнта – доволі швидка процедура і триває від 5 до 7 хвилин. Від початку обстеження ендоскоп вводять з легкістю без зусиль у стравохід, повільно просуваючи у шлунок та дванадцятипалу кишку. Наявність ендоскопа у ротовій порожнині може подразнювати корінь язика, але жодним чином не заважає повноцінному диханню.

Протипокази

Дослідження не рекомендовано проводити при наявності таких захворювань:
- розлади психіки у важкій формі;
- нещодавно перенесені інфекційні захворювання;
- стенокардія;
- напади бронхіальної астми;
- гострі порушення кровообігу.

Вартість послуг

  • Езофагогастродуоденоскопія2090 грн
  • Біопсія (забір матеріалу для патогістологічного дослідження) під час ендоскопії з патоморфологічним дослідженням3165 грн
  • Внутрішньошлункова ендоскопічна рН - метрія940 грн
  • Внутрішньошлункова експрес РН - метрія860 грн

Наші лікарі