ЕСГ (ендосонографія) жовчних шляхів

Ендосонографія жовчних шляхів - це високоточний метод діагностики, що поєднує можливості ендоскопії та ультразвукового дослідження. З його допомогою можна оцінити стан позапечінкових жовчних шляхів та проток, виявити патології тканин та органів, які знаходяться поряд з протоковою системою.

Якщо вас цікавить ендоскопічна ультрасонографія (ЕСГ) у Львові, звертайтесь до Медичного центру Святої Параскеви. Ендосонографію у нас виконує лікар-ендоскопіст із 25-річним стажем Андрій Ступницький. Щоб дізнатися більше деталей, зв'яжіться з нашим контакт-центром або залиште заявку на нашому сайті.

Вартість послуг

  • ЕСГ (ендосонографія) позапечінкових жовчних шляхів3680 грн

Показання до ЕСГ позапечінкових жовчних шляхів

Ендоскопічна ультрасонографія використовується для уточнення діагнозу чи диференціальної діагностики. Зазвичай вона потрібна у ситуаціях, коли інші методи не дають лікарю необхідну повноту картини. Ендосонографія жовчних шляхів доцільна при підозрах на такі патології:

  • аномалії розвитку протокової системи;
  • стриктури (звуження просвіту) жовчних шляхів;
  • жовчнокам'яна хвороба (холедохолітіаз);
  • різні новоутворення жовчного міхура та жовчовивідних шляхів.

Проведення ЕСГ з точністю вище 90% дозволяє виявити в жовчних протоках камені діаметром 3 мм і менше. А це перевершує можливості звичайного УЗД та магнітно-резонансної холангіопанкреатографії (МРХПГ). Також ендосонографія дозволяє візуалізувати різні види новоутворень жовчних шляхів (зокрема малі, непомічені під час іншої діагностики), оцінити поширеність пухлинного процесу, а також взяти зразки патологічних тканин на біопсію.

Протипоказання до ендосонографії

Не виконується ендоскопічна ультрасонографія жовчних шляхів при загальному тяжкому стані пацієнта (наприклад, вираженій дихальній або серцевій недостатності) або наявності патологій, які можуть перешкодити процедурі дослідження, а саме:

  • стриктури стравоходу;
  • порушення нормального положення стравоходу, наприклад, внаслідок кіфосколіозу;
  • гострі інфекційні захворювання верхніх дихальних шляхів.

Підготовка до ЕСГ

Ендосонографія жовчних шляхів проводиться натще або через 6-8 годин після останньої їжі. Також перед процедурою протягом чотирьох годин не можна пити. Якщо передбачається обстеження з використанням седації, то попередньо може знадобитися консультація з анестезіологом.

Наші лікарі