Консультація алерголога
Алерголог — це лікар, який спеціалізується на профілактиці, діагностиці та лікуванні алергічних захворювань, таких як алергічний риніт, астма, контактний дерматит тощо. Спеціаліст вивчає історію хвороби пацієнта, проводить його огляд, використовує сучасні методи діагностики, включно зі шкірними пробами на алергію та молекулярними ALEX тестами, і підбирає оптимальну терапію для конкретного пацієнта.
Якщо вам потрібна консультація лікаря-алерголога у Львові, то рекомендуємо записатися на прийом до Оксани Андрушко в нашому медичному центрі Святої Параскеви. Це фахівець із 30-річним стажем, який обов'язково допоможе вам із лікуванням алергії.
Коли варто звернутися до алерголога?
До алерголога рекомендується записатися, якщо у вас є підозри або симптоми алергічних захворювань. До типових проявів алергій належить таке:
- закладеність носа та нежить;
- шкірний висип;
- часте чхання;
- почервоніння та свербіж шкіри;
- сльозотеча;
- кашель;
- задишка;
- сухість і подразнення очей та інші прояви.
Вартість послуг
- Консультація лікаря алерголога - пульмонолога провідного спеціаліста990 грн
- Повторна консультація алерголога - пульмонолога провідного спеціаліста935 грн
Наші лікарі
На відміну від звичайної застуди алергічні реакції виникають у відповідь на якийсь збудник. Це можуть бути харчові продукти (припустимо, арахіс), лікарські препарати, шерсть домашніх тварин, пилок рослин (частіше проявляється в період цвітіння). Якщо подібний причинно-наслідковий зв'язок чітко простежується, то до лікаря-алерголога варто записатися без зволікань.
Крім цього, консультація з профільним лікарем рекомендована за високого ризику розвитку алергій, зокрема якщо:
- у вас є сімейна історія алергічних захворювань;
- вам доводиться часто контактувати з алергенами (наприклад, під час роботи на виробництві);
- у вас діагностовано інші захворювання, які можуть бути пов'язані з алергією (наприклад, екзема, атопічний дерматит тощо).
Чи потрібно готуватися до візиту до алерголога?
Спеціальна підготовка не потрібна, тобто достатньо просто записатися в наш медичний центр на зручну дату та час. Але якщо ви плануєте одразу в день візиту до лікаря-алерголога провести діагностичні процедури (якщо буде потрібно), то рекомендується припинити прийом антигістамінних препаратів за кілька днів до консультації. А для унеможливлення хибних результатів під час шкірних проб на алергію, також варто обмежити використання різноманітних мазей і кремів перед візитом.
З собою рекомендується взяти результати раніше проведених досліджень і висновки лікарів, якщо такі у вас є. Також можна скласти список ліків, які ви приймаєте — від інших захворювань або алергії.
Як проходить консультація алерголога?
Прийом нашого алерголога в медичному центрі Святої Параскеви зазвичай починається зі збору анамнезу та оцінки наявних скарг. Лікар може поставити низку запитань, щоб визначити, чи є у вас алергічні реакції, як часто ви відчуваєте симптоми, як давно вони тривають та наскільки впливають на ваше звичайне життя. Далі алерголог може провести фізичний огляд, перевірити стан шкіри, очей і дихальних шляхів, щоб виявити ознаки алергії. За необхідності можуть бути проведені функціональні тести легень.
Залежно від клінічної картини, лікар може рекомендувати додаткові діагностичні тести, такі як шкірні проби на алергію або ALEX тест (молекулярний аналіз крові), щоб визначити точні причини алергічної реакції. Після діагностики наш фахівець поставить діагноз і підбере дієве лікування алергії.
До основних методів терапії, що використовуються сьогодні в алергології, належать:
- лікарські препарати, зокрема антигістамінні засоби, бронхолітики, глюкокортикостероїди. Здебільшого вони спрямовані на зниження симптомів алергії;
- специфічна імунотерапія. Сучасний метод лікування, спрямований на поетапне зниження чутливості організму пацієнта до конкретного алергену;
- уникнення контакту. Основою профілактики алергічних реакцій є мінімізація контактів з алергеном, зокрема через дотримання дієти, відмову від побутової хімії, що викликає дерматит, заміну ліків тощо.
Алергія — підступна проблема, яка може спричиняти не лише нежить чи свербіж, а й нести загрозу життю. Візьміть захворювання під контроль — запишіться на прийом до алерголога!