Здоровий спосіб життя для 50+: чому це важливо

«Здоровий спосіб життя – це для молоді», – часто говорять ті, кому за 50, і не хочуть змінювати свої зашкарублі за роки звички.

Звісно у 25 легше відмовитися від тютюнопаління чи вживання алкоголю, ніж після 50. Проте варто пам’ятати, що вік зробив свою роботу з органами і система, а погані звички лише допомагають здобутим за роки хворобам руйнувати наше здоров’я.

Звісно, не можна фокусуватися лише на алкоголі чи тютюнопалінні, адже до згубних звичок сміливо можна приписати і надмірну вагу, малорухливий спосіб життя тощо.

Ми не втомлюємося розповідати про те, чому в будь-якому віці варто і життєво необхідно полишити погані звички і стати на сторону здорового способу життя.

Сьогодні розповімо, як алкоголь і тютюнопаління руйнують здоров’я людей у старшому віці та чому важливо бути відважним і побороти свого ворога.

Ваше слабке місце – серце

Алкоголь – найлютіший ворог вашого серця. Зловживаючи алкоголем, треба пам’ятати, що:

Збільшується артеріальний тиск (а у старшому віці він часто й так «стрибає» вище за норму.

– Зростає ризик розвитку захворювань судин, а, отже, виникнення інсульту.

– Надлишок алкоголю може бути токсичним для серцевого м’яза, в результаті чого він слабшає, знижується його здатність до скорочення. Саме за таким механізмом розвивається кардіоміопатія і серцева недостатність.

Нікотин – тихий вбивця, який звужує та руйнує кровоносні судини, ускладнює постачання кисню до мозку та серця. Внаслідок цього серце змушене працювати більш інтенсивно – і з часом ЧСС у курців, а разом з нею пульс зростають на 20 уд./хв. За інтенсивної роботи, але недостатнього кровопостачання, серцевий м’яз швидко виснажується, що є загрозою для розвитку таких захворювань, як стенокардія, інфаркт міокарда, серцева недостатність. Не менш загрозливим є кисневе голодування головного мозку що сприяє відмиранню нервових клітин. У людей які палять значно вищий ризик розвитку інсульту.

Рекомендуємо ознайомитись з порадами кардіолога - 'сім кроків до здорового серця' : уникати тютюнопаління, займатись фізичними вправами, споживати здорову їжу в оптимальних порціях, підтримувати нормальний рівень холостерину, підтримувати нормальний артеріальний тиск, підтримувати нормальну масу тіла, стерегтися цукрового діабету.

Кістки і м’язи з віком не молодшають

Алкоголь і куріння шкідливо впливають на метаболізм кісткової та хрящової тканини. Міжреберні диски не отримують достатню кількість кисню та поживних речовин, що сприяє їх швидшому зношуванню. Куріння та постійне вживання навіть невеликих доз алкоголю призводить до порушення гормонального фону (зменшення концентрації естрогену і підвищення кортизолу в крові), що сприяє «вимиванню» кальцію з кісток. Своєю чергою це загрожує підвищенням ламкості кісток, руйнуванням суглобів та розвитком остеопорозу.

Світлий розум

Внаслідок алкогольної інтоксикації порушується постачання кисню до мозку, що призводить до руйнування нейронів. Тому періодичне зловживання алкоголем стає причиною порушення мозкової функції. Це з часом призводить до погіршення концентрації та уваги, знижується пам’ять та інтелектуальні здібності, розвивається дратівливість.

Шлунок і печінка: все до смаку.

Через постійне вживання алкоголю відбуваються порушення в діяльності травного тракту.

Ще один орган, який страждає, – печінка. Під впливом алкоголю руйнуються печінкові клітини, а це зупиняє роботу згаданого органа, що полягає в регуляції білкового, вуглеводневого та жирового обмінів. Фактично обмінні процеси в організмі, в яких би брала участь печінка, не відбуваються. Це і засвоєння глюкози, і синтез жовчних кислот та холестерину, і утворення сечовини. Крім того, в печінці депонуються залізо, фолієва кислота, вітаміни A, D, E, В12. Печінка є одним із захисних бар’єрів – бере участь в очищені крові від токсичних речовин.

Цей перелік можна збільшувати, адже і нирки, і психіка, і імунітет страждають від дії алкоголю та тютюнопаління.

До того ж Ви не лише знижуєте якість свого життя, адже у разі загострення та погіршення самопочуття без візитів до лікарів не обійтись, а й створюєте постійні незручності для себе та рідних, а також скорочуєте собі тривалість життя.

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000