Здорове вухо –це якісні звуки

За нашим вухом, слухом й тим, як ми чуємо та якою є якість сприйняття звуків у наших дітей потрібно стежити та досліджувати ще від народження.

Детальніше про методи дослідження слуху: аудіометрію, тимпанометрію та дослідження камертонами розповідає лікар-отоларинголог Петро Павлюк. 

Як пацієнту зрозуміти, що необхідно пройти одне із цих вищеперелічених обстежень або, можливо, й усі в комплексі? Самому це визначити складно, тому на таку діагностику скеровує лікар, враховуючи скарги, історію захворювання, генетичні особливості, спосіб життя та умови трудової діяльності пацієнта.

Якщо вас або вашу дитину скерували на одне із цих обстежень, не потрібно хвилюватись – це не боляче і не страшно, а малечі може бути навіть цікаво.

При скеруванні на аудіометрію вас запросять у спеціальний аудіометричний кабінет, де після низки запитань запропонують слухати звуки на різних частотах й децибелах та натискати на кнопку. Спеціальний пристрій записуватиме реакції на сприйняття звуків, в результаті чого ви отримаєте аудіограму. Це обстеження дасть змогу зрозуміти лікарю, якою є якість вашого слуху, як ви реагуєте на різні частоти й децибели, у чому проблема та як її вирішити. До речі, аудіограму можна проводити і діткам.

Тимпанометрія – метод дослідження за допомогою спеціального медичного приладу – тимпанометра, який дає змогу визначити стан барабанної перетинки й слухових кісточок. Під час маніпуляції у вушко встановлюють прилад, який подає порцію повітря у слуховий канал, після чого повітря випускають, і прилад роздруковує тимпанограму – криву рухливості барабанної перетинки. Це дослідження допомагає лікареві поставити попередній діагноз деяких захворювань та станів й призначити додаткові обстеження та лікування. Тимпанограма – хороший метод діагностики для маленьких діток, зокрема тому , що не тривалий у часі, доволі інформативний для лікаря та абсолютно безболісний.

Дослідження слуху камертонами для моїх  пацієнтів – дуже цікавий метод, бо викликає асоціації з уроками музики. Та й справді, камертон, яким ми проводимо діагностику, дуже схожий на той, що використовують у музиці. Отже, він важливий не лише у музичному, але й у медичному житті. За допомогою пристрою та реакції на його звучання можна визначити, для прикладу, у якому вусі сірчана пробка, наявність запалення середнього вуха, сенсоневральної приглухуватості та низки інших захворювань.