Як вберегти зір: розвінчуємо міфи

Захворювання очей знижує якість життя. За даними ВООЗ, понад 300 мільйонів людей у світі мають порушення зору, а 80% патологій можна попередити. Уникнути захворювання або його розвитку можна завдяки обізнаності та дотриманню рекомендацій офтальмолога. Отже, правда і міфи про здоров’я очей.

Чи мають вплив гаджети на очі?

Так, це правда. За статистикою, середньостатистичний користувач інтернету щодня проводить понад 6 годин за екраном комп’ютера, смартфона чи планшета. Час змінюється відповідно до віку, професії або вподобань людини. Суттєвого впливу завдала пандемія COVID-19: онлайн-навчання, дистанційна робота, соцмережі, перегляд фільмів тощо.

Які наслідки тривалого користування комп’ютером чи іншим девайсом?

Найчастіше пацієнти скаржаться на відчуття стороннього тіла в очах, порушення сльозовиділення, біль, сухість, почервоніння, зниження гостроти зору, складність фокусувати погляд з близьких об’єктів на дальні і навпаки, головний біль. А також є сукупність симптомів під назвою "комп’ютерний зоровий синдром".

Вберегти очі від синього світла гаджетів допомагають спеціальні окуляри?

На сьогодні, за даними Кокранівського центру (міжнародної некомерційної організації, що вивчає ефективність медичних засобів та методик шляхом досліджень), недостатньо підтверджень щодо шкідливого впливу синього світла. Зважаючи на це, ми не можемо оцінювати користь, зокрема окулярів. Вони безпечні для очей, їх часто пропонують в оптиках, рекламують. Це маркетинг.

Негативного впливу на очі можна уникнути завдяки гігієні зору та правильному користуванню девайсами?

Дотримуючись цього ми можемо його мінімізувати. Потрібно пам’ятати про планові візити до лікаря, відпочинок або гімнастику для очей, не забувати про окуляри чи контактні лінзи при роботі з гаджетами, у разі потреби використовувати зволожуючі краплі ("Штучна сльоза"), зберігати дистанцію між екраном і очима.

Морква і чорниця покращують зір?

Це один із міфів. Вони дійсно корисні, але не лікують офтальмологічні захворювання.

Вітаміни та БАДи необхідні для очей?

Насамперед важливе збалансоване харчування. Самостійно приймати вітаміни або біологічно активні добавки не потрібно. У разі потреби їх призначає лікар. Самолікування може бути небезпечним або неефективним.

 

Лазерна корекція зору безпечна та ефективна?

Цей метод високотехнологічний, перевірений роками (застосовується в офтальмологічній практиці близько 30 років), постійно вдосконалюється. Якщо немає протипоказів, ми можемо її рекомендувати.

Читати лежачи або в транспорті шкідливо?

Це також розповсюджені міфи. Читання в дорозі може спричинити лише певний дискомфорт, а при читанні лежачи важлива дистанція між екраном (книжкою тощо) і очима. На зір впливу немає.

Чи безпечне застосування косметичних засобів навколо очей, б’юті-гаджетів, ін’єкційної косметології?

Вони є безпечними, але за певних умов. Засоби не повинні потрапляти на слизову, використовуючи гаджети потрібно уникати контакту з очним яблуком та повіками, ретельно підбирати косметолога, використовувати лише якісні препарати і девайси.

Вартість послуг
  • Консультація дитячого офтальмолога680 грн Записатися
  • Повторна консультація дитячого офтальмолога640 грн Записатися
  • Консультація офтальмолога740 грн Записатися
  • Повторна консультація лікаря офтальмолога700 грн Записатися