Виявлення цукрового діабету: як, коли і в кого

Поширення цукрового діабету: Європа

Поширення цукрового діабету у світі з року в рік невпинно зростає. Якщо у 2007 році в Європі цукровий діабет діагностовано у 53 млн. людей, то до 2025 року очікується збільшення цього числа до 64 млн. Припускають, що кількість випадків недіагностованого діабету в Європі перевищує 50%.

Цукровий діабет може бути причиною розвитку серйозних ускладнень внаслідок ураження багатьох органів та систем.

Насамперед при діабеті ушкоджуються:

Очі – діабетична ретинопатія є найпоширенішою причиною втрати зору в дорослих.

Головний мозок і мозковий кровообіг – 9% пацієнтів з цукровим діабетом перенесли інсульт; ризик розвитку інсульі дізнайтеся свою суму балів!

Запитання

Так

Ні

Ви жінка, яка народила дитину вагою понад 4 кг?

1

0

Чи маєте Ви брата або сестру, хворих на діабет?

1

0

Чи хворіють на діабет Ваші батьки?

1

0

Чи важите Ви більше, ніж повинні при Вашому зрості?

5

0

Вам менше ніж 65 років і Ви майже/зовсім не виконуєте фізичних вправ протягом дня?

5

0

Ваш вік від 45 до 64 років?

5

0

Ваш вік 65 років і більше?

9

0

Якщо Ваша сума:

10 балів і більше – у Вас високий ризик діабету. Будь ласка, якнайшвидше покажіть цю форму Вашому лікарю. Пройдіть обстеження.

Від 3 до 9 балів – у Вас низький ризик діабету. Стежте за своїм здоров’ям. Якщо у Вас є зайва вага – позбудьтеся її. Будьте фізично активними більшу частину дня, не паліть. Вживайте продукти з низьким вмістом жирів, фрукти, овочі та продукти з цільного зерна. Якщо у Вас високий рівень холестерину чи підвищений артеріальний тиск – проконсультуйтесь із своїм лікуючим лікарем щодо ризику розвитку діабету.

Методи профілактики цукрового діабету 2-го типу

Незважаючи на те, що генетичні фактори відіграють важливу роль, Ви все-таки здатні впливати на стан свого здоров’я і вірогідність розвитку діабету.

Повнота і сидячий спосіб життя – найбільш вагомі фактори ризику, які Ви можете контролювати.

Слідкуйте за своєю вагою і збільшіть фізичну активність.

Дотримуйтеся дієти, це сприяє зниженню ваги.

Виконання фізичних вправ, навіть без зниження ваги, само по собі є ефективним методом профілактики цукрового діабету 2-го типу.

Виконання фізичних вправ зі зниженням ваги – ще більш ефективний метод профілактики цукрового діабету 2-го типу.

Паління – зло.

У великих дослідженнях доведена ефективність деяких препаратів, які можуть відтермінувати розвиток маніфестного діабету. Однак починати їх приймати варто лише після детального обговорення зі своїм лікуючим лікарем усіх «за» та «проти» такої терапії і можливих побічних ефектів.

Наступні декілька років обіцяють бути досить продуктивними в розвитку нових методів профілактики діабету. Однак наріжним каменем терапії все-таки залишається здоровий спосіб життя.