Враження про стажування в клініках Польщі

Христина Петруха, лікар-радіолог кабінету КТ Медичного центру Святої Параскеви, нещодавно повернулася з п’ятитижневої навчальної практики, проведеної у клініках Польщі.

Всього 13 практикантів зі Львова стали учасниками міжнародної програми, кожен з яких проходив стажування відповідно до своєї спеціальності.

Христина охоче поділилася враженнями, отриманими від стажування. Зокрема, розповіла:

«Я проходила стажування в 4 Військовій клінічній лікарні у м. Вроцлав (Польща), вважаю, що мені пощастило, адже тут проводиться найбільша кількість обстежень порівняно з іншими міськими медичними закладами. Окрім того, варто відзначити високоякісну медичну технічну базу і професійний медичний персонал клініки.

Що стосується радіології, то я мала змогу ознайомитися з роботою лікарів в «описовні», де вони працюють за принципом нашої ординаторської та володіють одразу кількома радіологічними напрямками, а саме: Rtg, КТ, МРТ.

Мала також нагоду ознайомитися з принципами роботи ядерної медицини, а власне сцинтиграфії, ОФЕКТ/КТ та ПЕТ/КТ. Останній метод, який об'єднує можливості радіології й сучасних комп'ютерних технологій, на разі не дуже поширений на теренах України. Особливо цікавими і повчальними для мене були операції із залученням радіологічних методів та мобільного КТ.

Ознайомлення з логістичними процесами і протоколами діагностики досить приємно вразило тим, що ми у Медичному центрі Святої Параскеви використовуємо такі ж протоколи.

Щодо логістики, то усіх пацієнтів, що потрапляють на діагностику, поділяють на три категорії: ургентні, стаціонарні та амбулаторні. Відповідно, термін запису на обстеження та видачі їх результатів також залежить від категорії пацієнта. Інколи амбулаторним пацієнтам доводиться чекати своєї черги на обстеження декілька місяців, а на отримання заключення лікаря - декілька тижнів.

Загалом стажування було цікавим і насиченим як у професійній, так і в культурній сфері. Та найцінніше, що я отримала, це інноваційний досвід та знання.

Медична галузь – сфера, яка невпинно розвивається. Тому цікаво її досліджувати, актуалізовувати свої знання, а також найцінніший закордонний досвід привозити в Україну для удосконалення нашої медицини».