Вплив холоду на горло

Часто виникає запитання: купувати чи не купувати дитині морозиво?

Як вберегти своє горло та організм від застуди влітку?

Дуже довго побутувала думка, що під час болю у горлі необхідно пити багато теплої рідини, полоскати соляним розчином, уникати гострої та кислої їжі й у жодному разі не споживати холодні напої та їсти морозиво.

Нині погляди на це кардинально змінились. На сайті МОЗ України з’явилась інформація, підтверджена іноземними дослідженнями, щодо впливу «холодного» на горло (Healthdirect: https://mayocl.in/3jAKsAH; Mayo clinic Minnesota — Rochester: https://bit.ly/32PJWZI).

Поради такі: холодне морозиво та заморожені фруктові соки діють як анестетик, що допомагає заспокоїти запалення й тимчасово полегшить болі. Проте потрібно пам’ятати, що варто обирати якісні продукти з натуральних інгредієнтів без додавання горіхів, шоколаду, родзинок, які можуть подразнити слизову горла. Це у жодному разі не може бути лікуванням, проте хороший метод тимчасового знеболення. Холодне стимулює зменшення набряку, тому консервує запальні процеси у горлі. Окрім того, за наявності набряку у горлі дуже важко їсти звичайні продукти. Невелика порція морозива допомагає зменшити біль та полегшує процес ковтання їжі.

Обов’язково пам’ятайте, що треба їсти повільно невеликими порціями, не ковтаючи великі шматки їжі. Необхідно уникати продуктів, які можуть подразнювати слизову оболонку, зокрема сухі продукти: чіпси, сухарики, будь-які приправи, копченості, каву, сирі овочі, а також відмовитись від алкоголю та куріння.

Варто також додати, що однією з найбільших небезпек є неправильне використання кондиціонера, а саме: різкий перепад температур при виході з приміщення, де температура нижча ніж на вулиці. Це ж стосується і громадського транспорту – не потрібно боятись відчинених кількох вікон у маршрутці, бо, коли ви виходите з переповненого та душного салону – це також різкий перепад температур.

Дотримуйтесь корисних порад і здорового способу життя, смакуйте морозиво і активно проводьте час у ці чудові літні дні! Але не варто забувати, що тільки консультація лікаря допоможе вам у вирішенні проблем зі здоров’ям!

Будьте здорові!

Допис підготовлено заматеріалами лікаря-отоларинголога Марка Лецика.