Види молочниці у дітей: профілактика та лікування

Молочниця – захворювання, яке проявляється не лише у ротовій порожнині. Зазвичай у грудних дітей це саме так, але часто недуга протікає і в інших формах:

– Грибковий хейліт (молочниця на губах).

– Заїди (грибкове ураження куточків рота).

– Грибковий глосит (ураження глотки).

– Грибковий стоматит (ураження порожнини рота).

Молочниця статевих органів у дітей більш характерна для підліткового періоду. Причому частіше вона виникає у дівчат, ніж у хлопчиків.

Лікування захворювання

Нагадаємо, що молочниця – це грибкове захворювання і насамперед варто усунути фактори, які сприяють розмноженню грибка:

Якщо причиною кандидозу стали часті зригування, важливо знайти й усунути фактори, які їх викликали. Переважно зригування виникають після неправильного годування. Щоб їх уникнути, необхідно звернути увагу на такі застереження:

– Під час годування дитина обов’язково повинна захопити навколососковий ореол.

– Зверніть увагу на соску пляшечки під час годування: чи він повністю заповнений молочком, а отвір не надто великий.

– Після годування важливо потримати дитину вертикально і дочекатися поки вона «випустить повітря», а вже після цього класти в ліжечко.

– Після їжі обмежте активність: нехай дитина полежить.

Якщо молочниця у новонародженого не зникає навіть після поліпшення техніки годування, повної стерилізації всіх предметів ужитку і усунення можливих стрес-факторів, то слід звернутися до лікаря, який підбере малюкові необхідні ліки або спеціальну суміш. Якщо причиною є алергічне або загальне захворювання, слід спочатку забрати алергічний фактор (дієта, спеціальні дитячі протиалергічні препарати). Якщо в малюка проблема з травленням, дисбактеріоз, неспокійний сон, то треба відновити мікрофлору кишківника.

Правильне лікування захворювання проводять у три етапи:

1. Очищення ротової порожнини від харчових залишків перекип’яченою водою.

2. Обробка порожнини антисептичними розчинами. Спочатку обробляють слизову щік, потім – язик і в останню чергу – губи. Залежно від обраного антисептика (метиленовий синій) обробку проводять від 3 до 6 разів на день.

3. Нанесення протигрибкових препаратів точково на ділянки ураження. Змазування слизової протигрибковими препаратами проводять 2–3 рази на день.

Профілактика захворювання

Основою профілактики молочниці у новонароджених дітей є дотримання гігієни. Особливо треба слідкувати за чистотою рук та сосків, соски мити, пляшечки мити і стерилізувати після кожного годування, після їжі давати малюкові кип’ячену воду, щоб змити харчові залишки і нормалізувати кислотний баланс.

Педіатричне відділення Медичного центру Святої Параскеви

лікар-педіатр Марта Петришин

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку