Вчасне звернення до лікаря – запорука здоров’я малюка

Яке то щастя, коли в сім’ї з’являється малюк! Щасливі батьки, бабусі та дідусі, родичі та друзі! Щирі привітання, милі подарунки і, звісно ж, найкращі побажання, серед яких найпершим і найважливішим є здоров’я. Так хочеться, щоб усе бажане збулося!

Відповісти на запитання які найбільше турбують батьків ми попросили завідувачку педіатричним відділенням Медичного центру Святої Параскеви Лесю Володимирівну Турянчик.
– Пані Лесю, як уберегти крихітку від підступних та небезпечних захворювань?


– Запам’ятайте, відповідальні та турботливі батьки мають завжди бути на крок попереду недуги.


– Що ви маєте на увазі?


– Організм людини влаштований так, що він сигналізує про певні проблеми зі здоров’ям. Тож слід бути пильними, уважно прислухатися до скарг дитини, не легковажити їх. Не треба чекати, коли хвороба «пустить коріння», а звертатися до лікаря при найменших відхиленнях від звичної поведінки чи самопочуття дитини. Досвідчені педіатри Медичного центру Святої Параскеви обслуговують здорових малюків перших трьох років життя. Проводять антропометрію з оцінкою фізичного розвитку дитини, дають оцінку психомоторного розвитку маленького пацієнта, призначають лабораторні обстеження. У бесідах з батьками наші педіатри пропагують грудне вигодовування дітей 1-го року життя. В разі необхідності допомагають батькам скорегувати харчування дитини. Велику увагу приділяють наші фахівці ознайомленню батьків із навиками лікувальної фізкультури, масажу, загартовування. Готують дітей до профілактичних щеплень, пояснюють батькам їх велике значення для запобігання важким дитячим інфекціям.
До Медичного центру Святої Параскеви ви можете звернутись і тоді, коли настане час влаштовувати дитину до дошкільного закладу чи школи. Наші педіатри проводять поглиблений огляд дітей, скеровують їх на консультації до вузькопрофільних спеціалістів та призначають необхідні лабораторні дослідження, які проводяться безпосередньо в нашій установі.


– Якщо я правильно розумію, то ваш заклад зорієнтований радше на здорових дітей?


– Ми б, звісно, хотіли, щоб до нас приходили тільки здорові дітки. Разом з батьками ми б тішилися тим, як гарно вони ростуть та розвиваються. Але добре розуміємо, що наша допомога необхідна і хворим малюкам. Тому ретельно їх оглядаємо, призначаємо обстеження та лікування і спостерігаємо за їхнім станом аж до повного одужання. Якщо в дитини буде виявлено якесь вроджене чи набуте серйозне захворювання, то наші педіатри включають її до певної диспансерної групи. Призначають лікування та проводять спостереження сумісно з вузькопрофільними спеціалістами.


– Але ж не завжди є можливість привезти дитину до вас. Якщо, скажімо, в малюка висока гарячка, виснажливий кашель, що тоді робити?


– Про це ми також подбали. Педіатри нашого відділення обслуговують хворих та здорових дітей і вдома. Для цього треба тільки зателефонувати до нашого адміністратора і записати виклик.


– Упродовж нашої розмови ви неодноразово згадували про вузькопрофільних спеціалістів. Чи можете детальніше розповісти, які саме лікарі-консультанти є у Медичному центрі Святої Параскеви і які послуги вони надають?


– У нашому відділенні є лікарі-консультанти таких спеціальностей: алерголог-пульмонолог, невролог, хірург, гематолог, нефролог, гастроентеролог, ортопед-травматолог, офтальмолог, оториноларинголог, дерматолог.


– Чималенько! Але ж такі фахівці є в усіх медичних закладах. То чим ваші кращі?


– Річ у тому, що наші лікарі попри свою високу кваліфікацію мають ще й дуже надійних помічників: найсучасніше медичне обладнання. Адже не секрет, що перш ніж починати лікування, треба точно встановити діагноз. Не кожна поліклініка, чи навіть лікарня, може похвалитися магнітно-резонансним томографом, комп’ютерним томографом, ультразвуковим та рентгенологічним апаратами, ендоскопом, колоноскопом, бронхоскопом, гастроскопом та клініко-діагностичною лабораторією. А в нас усе це є! Це дуже поважна допомога лікарям при обстеженні та діагностуванні пацієнтів, особливо діток, які потребують особливого підходу.


– Медичний центр Святої Параскеви працює вже кілька місяців. З якого приводу до вас найчастіше звертаються батьки, в яких є малі дітки?


– Одне з перших місць серед дитячих недуг займають захворювання вуха, горла, носа. Провідні оториноларингологи нашого відділення проводять діагностику та лікування таких захворювань як:

  • риніт;
  • синусит;
  • гайморит;
  • тонзиліт;
  • фарингіт;
  • ларингіт;
  • отит;
  • порушення слуху.

А також надають повний комплекс ЛОР маніпуляцій, серед яких, наприклад, видалення стороннього тіла з ЛОР органів, що нерідко трапляється у дітей, вскриття абсцесів, продування слухових труб, усунення поліпів, коагуляція судин носової переділки тощо. Головним помічником оториноларинголога є ЛОР-комбайн. Це сучасний комплекс, що складається з оптичної системи, цифрової відеокамери, освітлювача та монітора. Він допомагає точно діагностувати та призначити відповідне лікування.


– Спробую відгадати, які захворювання на другому місці. Часом не алергії?


– Ви праві. У нашого алерголога-пульмонолога роботи чимало. Батьки часто зауважують різноманітні алергічні реакції у дітей. Якщо додати до цього ще й цілий ряд захворювань легенів і бронхів, то стане зрозуміло, що це справді дуже актуальна проблема.


– То що ж робити батькам, дітки яких стали заручниками несприятливої екологічної ситуації, нездорової їжі, приготованої з неякісних продуктів, і, як наслідок, наболілої недуги сучасності – алергії. Чи надає Медичний центр Святої Параскеви протиалергічне лікування?


– Гордістю нашого закладу є «Соляна кімната», аналог солотвинських соляних шахт! Це спеціально обладнане приміщення, стіни, стеля і підлога якого облицьовані галітом (сіллю натрію хлориду). Завдяки цьому повітряний простір кімнати насичений аерозолем кам’яної солі. Перебування в такій кімнаті має позитивний оздоровчий ефект: у дитини знижується ступінь алергізації та стабілізується імунітет. Процедури у кабінеті галотерапії наші спеціалісти рекомендують дітям, хворим на астму, бронхіти та алергію, а також пацієнтам, які скаржаться на захворювання шкіри, вегето-судинну дистонію, перебувають у стані хронічної втоми, мають понижений імунітет. Широко застосовують наші пульмонологи у повсякденній практиці і ультразвуковий інгалятор «небулайзер».


– А якою є ситуація із захворюваннями неврологічного плану? Чи дається взнаки шалений ритм сучасного життя, цілий ряд стресових факторів, які впливають і на дорослих, і на дітей?


– Звісно, що так. Тому в даному випадку надзвичайно важливим є своєчасне звернення до лікаря. Саме неврологи найчастіше вдаються до діагностичного обладнання, наявного в нашому центрі. Проводять нейросонографію, магнітно-резонансну томографію та ангіографію головного і спинного мозку, а також комп’ютерну томографію головного мозку. За певних обставин використовують рентгенапарат, ЕКГ, ЕхоКГ та холтерівське моніторування.


– Пані Лесю, ще хотілося б дізнатися вашу думку стосовно стрімкого входження в наше життя новітніх технологій. Що порадите батькам, діти яких «підсіли» на комп’ютери?


– З цього приводу б’ють на сполох і неврологи, і ортопеди, і психіатри, та найбільше – офтальмологи. Звернувшись до окуліста Медичного центру Святої Параскеви, батьки отримають детальну консультацію з цього приводу та практичні поради. А в разі потреби буде проведено діагностику та лікування різних захворювань очей. В ході первинного обстеження лікар-офтальмолог визначає гостроту зору, проводить автоматичну рефрактометрію, меншим діткам скіаскопію, що допомагає виявити наявність астигматизму, короткозорості та далекозорості; проводить огляд очного дна, а також корекцію зору – попередню, оптимальну оптичну та складну оптичну; вимірює внутрішньоочний тиск тощо. Словом, дитячий офтальмолог нашого центру надає повний спектр фахових послуг, якими варто скористатися, щоб на довгі роки зберегти вашій дитині здоровий зір.


– Серед названих вами лікарів є також гематолог. У яких випадках батькам слід звертатися до цього фахівця?


– Головною опорою лікаря-гематолога є лабораторія, яка серед багатьох інших аналізів проводить один з найважливіших тестів – загальний аналіз крові. Наш кваліфікований лікар з ґрунтовними знаннями в галузі гематології зможе виявити і правильно потрактувати найменші відхилення від норми в показниках крові вашої дитини. Найчастіше до гематолога звертаються з приводу анемії. Якщо ви зауважили, що у вашої дитини бліда та суха шкіра, ламке волосся, якщо вона швидко втомлюється, поспішайте записуватися на прийом. Не слід оминати увагою і безпричинну появу надмірної кількості синців та дрібних шкірних крововиливів, а також посилення кровоточивості навіть після маленьких травм. Ще однією підставою для звернення до гематолога є поява побільшених лімфовузлів на шиї, за вушками, під пахвами та у паху дитини. Тож будьте пильними, шановні батьки.


– Леся Володимирівна що стало причиною вашого переходу з державної установи у приватну (донедавна Леся Володимирівна Турянчик очолювала педіатричне відділення одної з міських поліклінік Львова)?


– Медицина не стоїть на місці, крокує вперед. Сучасний лікар повинен удосконалювати свої знання з урахуванням досягнень науки. Тому я мала змогу реалізувати свої вміння та досвід з допомогою сучасної діагностики, оснащення, апаратури. Це стало причиною мого переходу в сучасний медичний центр, де я зможу більше принести користі дітям та їх батькам.


– Шановна пані Лесю, дякую вам за таку детальну і надзвичайно цікаву інформацію про сучасний медичний центр європейського зразка, який відкрився у Львові. Скажіть, будь ласка, ще кілька слів на завершення нашої розмови.


– Мені залишається хіба що, користаючи з нагоди, запросити батьків та дітей до Медичного центру Святої Параскеви. Приходьте зі здоровими дітками, не забувайте наш девіз: «Завжди на крок попереду недуги», – і поспішайте з хворими. Ми докладемо максимум зусиль, щоб вам допомогти. Повірте, ви будете приємно здивовані бездоганним сервісом, комфортом та зручністю, а головне – професіоналізмом лікарів та можливістю зробити всі необхідні обстеження в одному місці та на унікальному діагностичному обладнанні. І будьте певні, на коридорах нашого закладу вам не доведеться стояти з дитиною в черзі, бо робота персоналу налагоджена так, що у призначений час відчиняться двері і вас запросять до кабінету лікаря. Адже у центрі діє система попереднього запису пацієнтів.

Здоров’я вам і вашим дітям!

Науково – медичний центр Святої Параскеви
Записатись на прийом можна телефоном:
+38 (032) 295-40-00
Адреса:
м. Львів, вул. Заводська, 7
Графік роботи:
Пн. – Пт.: 800 - 2000
Субота: 900 - 1800
Неділя: вихідний
www.medcenter.lviv.ua