Важливість МРТ cерця під час диференційної діагностики міокардитів і кардіоміопатій

Міокардит чи кардіоміопатія? Як розрізнити недугу та які її наслідки? Спершу розберемось в термінах та природі цих двох захворювань.

Міокардит – це запальне захворювання серцевого м’яза – міокарда – внаслідок різних причин.

Розрізняють такі види міокардиту: інфекційний (вірусний, бактеріальний), аутоімунний (у разі системних захворювань сполучної тканини), токсичний (внаслідок вживання наркотиків, «енергетиків», ліків).

Кардіоміопатії – це група хвороб із ураженням міокарда.

Кардіоміопатії можуть бути набуті та вроджені. В багатьох випадках причини цієї хвороби до кінця не визначені та не вивчені.

Розрізняють наступні види кардіоміопатій:

– гіпертрофічна кардіоміопатія;

– дилятаційна кардіоміопатія;

– рестриктивна кардіоміопатія;

– аритмогенна дисплазія правого шлуночка;

– некомпактність лівого шлуночка;

– перипартальна кардіоміопатія;

– кардіоміопатія такоцубо.

На початкових етапах ці два захворювання (міокардит і кардіоміопатія) можуть бути дуже схожі за своїми проявами з виникненням серцевої недостатності, проте вони різні за тактикою лікування та спостереженням. Як лікареві не помилитися і поставити правильний діагноз та застосувати правильне лікування?

Завдяки новим візуалізаційним можливостям в медицині диференційний діагноз можна поставити на основі зображення серця «зсередини».

Доволі молодий вид обстеження, але найточніший станом на сьогодні – магнітно-резонансна томографія (МРТ) серця, яка допоможе розрізнити ці дві недуги та побачити величину й ділянки ураження.

МРТ показує структуру та анатомічну будову серця, дає змогу оцінити його функцію, а також залишкові зміни після перенесених хвороб. Допомагає вчасно визначитися, яке саме лікування необхідно застосувати: хірургічне чи медикаментозне.

Як відбувається обстеження

Більш детально про те, як проходить обстеження МРТ ви можете переглянути у відео, ми ж хочемо пояснити, як цей метод створює зображення хворої та здорової частини серця.

МРТ серця проводять із введенням контрастної речовини. Контраст – це «барвник», який вводять у кров, що своєю чергою розносить його по всіх судинах кровоносної системи, зокрема і до міокарда.

«Барвник» є позаклітинним контрастом, тому в здоровому серцевому м’язі він не затримується, натомість накопичується в мертвих клітинах.

Накопичуючись, він створює певне зображення, яке фіксує лікар на своєму екрані й таким чином отримує точне зображення стану серця.

Як було раніше, коли не існувало такого обстеження

Часто стан міокарда, його життєздатність оцінювали вже на хірургічному столі. Нині цей метод діагностики може допомогти багатьом уникнути хірургічного втручання, адже часто потрібне лише медикаментозне лікування та спостереження. Також МРТ економить час пацієнта.

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000