V Всеукраїнська конференція «Хвороби-сирітки в кардіології»: успіхи та підсумки

Ми знову радіємо професійним успіхам наших колег. Лікар-кардіолог Оксана Барабаш на V Всеукраїнській конференції «Хвороби-сирітки в кардіології», що відбувалася 3–4 листопада, здобула перемогу в номінації «Найкраща доповідь».

Нагадаємо, що це щорічна конференція, яка об’єднує лікарів-кардіологів з усієї країни навколо обговорення проблеми рідкісних хвороб серця. У 2017 році захід проходив уже вп’яте. Про успіх конференції та зацікавленість темою свідчить те, що до Львова приїжджають спеціалісти, долаючи тисячі кілометрів зі східних і південних областей. Цього разу понад 300 учасників і майже 30 доповідачів упродовж двох днів обговорювали цікаві випадки з практики.

Активне зацікавлення лікарів проблемою рідкісних хвороб серця – це, безумовно, зростання фахового рівня нашої спільноти лікарів. За кілька років проведення конференції деякі кардіологічні проблеми вдалося «підняти» до універсальних лікарських форумів, а це свідчить про широке інформування та обізнаність, а відтак – вчасне розпізнавання нетипових хвороб серця та ефективне їх лікування.

«Працюючи над програмою конференції, ми переконалися, що насправді хвороби-сирітки не такі вже й рідкісні. У щоденній практиці лікарів вони трапляються доволі часто, адже кількість видів цієї патології дуже велика. Правда, часом шлях хворого з рідкісною хворобою до правильного діагнозу та, відповідно, належного лікування є досить складним і тривалим», – зазначає проф. Ю. Іванів, ідейний засновник заходу.

Цього року багато уваги на конференції було приділено рідкісним розладам серцевого ритму та провідності, проблемам легеневої гіпертензії, а також питанням серцево-судинної патології у вагітних.

Доповідачі ділилися власним досвідом складних і цікавих випадків. Щороку для обміну досвідом організатори конференції запрошують закордонних спеціалістів, цього року почесною гостею була проф. Gabriele Hessling (Мюнхен, Німеччина). З іноземних гостей свої доповіді представили М. Телішевська (м. Мюнхен, Німеччина) та Bartosz Szafran (м. Вроцлав, Польща).

Щодо доповіді вже згаданої О. Барабаш, то вона розкрила тему «Маски саркоїдозу серця». На минулій конференції лікар доповідала про випадок саркоїдозу серця із власної практики. Цього разу доповідь була багатою на цікаві приклади різних серцевих недуг, які можуть маскувати саркоїдоз серця. Доповідач також акцентувала на ознаках, на які треба звертати увагу, щоб не помилитися, ставлячи діагноз.

З доповіддю 'Незвичайна причина коронарної недостатності у молодої пацієнтки' виступили колектив лікарів медичного центру С.Параскеви - лікар-кардіолог Володимир Семенів, лікар-кардіолог Ірина Сидор, лікар-радіолог Оксана Предземірська. Котрі розповіли про діагностовану у центрі рідкісну патологію - хворобу Такаясу у молодої пацієнтки.

Радіємо успіхам та бажаємо нових звершень.

Окрема подяка організаторам конференції: Українська Асоціація фахівців з ехокардіографії , Медичний центр Святої Параскеви, Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА, Кафедра променевої діагностики ФПДО, Львівського національного медичного університету ім. Д.Галицького, Освітній центр “Сімекс-Соно”