Участь наших спеціалістів в Міжнародному навчальному семінарі на тему провідних сучасних ендоскопічних методів – ESD

24 травня 2017 року Клініка загальної та колоректальної хірургії Медичного університету у Лодзі (Польща) спільно із провідними спеціалістами з Японії провела Міжнародний навчальний семінар на тему провідних сучасних ендоскопічних методів – ESD (endoscopic submucosal dissection; ендоскопічна підслизова дисекція).

Спеціалісти відділу ендоскопії Медичного центру Святої Параскеви: Андрій Ступницький, Микола Артюшенко, Ганна Гула, Андрій Патій, Ірина Козяк взяли активну участь у тренінгу, обмінялися досвідом із польськими та японськими колегами.

Національний консультант з хірургії в Польщі, проф. Grzegorz Wallner розповів про системні детермінанти для впровадження ESD у Польщі. Піонери застосування методики у польських клініках: Jan Pertkiewicz, Andrzej Bialek, Adam Dziki, Michal Spychalski продемонстрували свої результати та провели демонстраційний показ оперативного втручання.

Вразило виконання методики японськими ендоскопістами: навчання та ендоскопічні операції з прямою трансляцією з операційної провели професор Yutaka Saito – керівник відділу гастроінтестинальної ендоскопії в Національному онкологічному центрі Токіо, один з найвизначніших експертів з ESD; професор Hiroto Kita з Токійського університету, автор більш ніж 80 публікацій з хірургічної ендоскопії; д-р Makoto Nishimura – директор відділу шлунково-кишкової ендоскопії в Токійській міській геріатричній лікарні та Інституті геронтології, який навчав польських спеціалістів.

Професор Saito, який є одним із авторів рекомендацій щодо застосування ESD в японських та європейських центрах, представив поточний стан ESD в Японії та детально описав значення методики у лікуванні колоректальної неоплазії. Професор Hiroto Kita провів лекцію про застосування ESD для лікування пухлин верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Д-р Makoto Nishimura зосередив увагу аудиторії на ендоскопічній діагностиці пухлин шлунково-кишкового тракту перед операцією, а також обговорив можливості участі у ендоскопічних програмах та навчання в японських лікарнях.

Участь у Міжнародному семінарі з ESD вкотре підтвердила належний рівень знань і вмінь ендоскопістів Медичного центру Святої Параскеви та водночас дала нові знання і стимул до розширення застосування ESD у повсякденній рутинній практиці.

Основні принципи ESD сформульовано японськими, європейськими (ESGE-2015) та польськими (PTKO-2015) товариствами гастроінтестинальної ендоскопії. Завдяки високій ефективності та прекрасним довгостроковим результатам методика ESD як малоінвазивний ендоскопічний шлях видалення новоутворів шлунково-кишкового тракту активно набуває поширення у провідних світових клініках і дає змогу уникнути оперативного хірургічного втручання у випадках складних великих новоутворів.