Турбуючись про безпеку відвідувачів та медперсоналу

Медичний центр Святої Параскеви пройшов незалежний аудит з інфекційного конторолю, який підтвердив високий рівень епідеміологічної безпеки у нашому закладі. Незалежний аудит був ініційований керівництвом клініки після виявлення коронавірусу у кількох співробітників (інфікованих в побуті), які були оперативно відсторонені від роботи.


«Думаючи про вихід з карантину або пом’якшення його заходів, для нас принципово важливо зробити це абсолютно безпечно, щоб унеможливити ймовірність нових випадків інфікування, – розповіла керівниця Медичного центру Св. Параскеви Тетяна Міхнова. – Аби бути певними, що всі наші заклади є безпечними для відвідування та роботи, я ініціювала проведення аудиту з інфекційного контролю в клініках мережі, який провела Національна експертна група з інфекційного контролю (NEGIC). Ця структура вже багато років поспіль займається комплексним впровадженням інфекційного контролю в лікувальних установах задля створення безпечних умов надання медичної допомоги».


11 травня експерти NEGIC Катерина Сояк та Дар’я Аронова провели аудит в усіх підрозділах Медичного центру Св. Параскеви і визнали наші установи безпечним для працівників і відвідувачів.


У висновку експертів окремо підкреслено, що адміністрація вжила всіх необхідних заходів згідно наказів МОЗ з урахуванням ризиків на робочих місцях, для закладів такого типу в умовах пандемії коронавірусу:

  • Забезпеченість засобами індивідуального захисту всього медичного персоналу.
  • Організована чітка і адекватна система первинного скринінгу відвідувачів на наявність симптомів ГРВІ.
  • Високий рівень настороги щодо виявлення та недопущення внутрішньолікарняної передачі Covid-19.
  • Збереження основних функцій закладу в умовах карантину та створення безпечних умов для всіх груп пацієнтів.


«Нам було важливо отримати підтвердження від зовнішньої організації про високий рівень інфекційної безпеки у наших закладах, адже кожного дня ми прикладаємо значних зусиль задля забезпечення інфекційної безпеки співробітників та відвідувачів, – каже Тетяна Міхнова. – Але робота над покращенням якості інфекційного захисту – це безперервний процес, оскільки працювати в нових умовах з появою коронавірусу доведеться ще тривалий час і ключовим моментом є вміння аналізувати, проводити роботу над недоліками та впроваджувати нові підходи до профілактики, тому ми з готовністю прислухалися до всіх порад, що надали нам експерти, щоб ставати кращими для Вас».