Трахеїт – частий супутник респіраторних вірусних захворювань

Зима настає не лише зі снігом та святами, але й досить часто, на жаль, з неприємними «подарунками» – вірусними захворюваннями, які легко підхопити у транспорті, кафе, офісі тощо.

До лікаря-терапевта часто звертаються із тривалим кашлем, що виникає під час ГРВІ та турбує хворого ще довго після зникнення основних симптомів інфекції.

Мова йтиме про трахеїт, причини якого різні: вірусна, бактеріальна та алергічна. Кожна з них потребує певної тактики лікування, тому дуже важливо вчасно звернутися до лікаря-терапевта, щоб встановити істинну. Хронічний трахеїт виникає через відсутність лікування гострого трахеїту.

Сьогодні ми розглядатимемо трахеїт – супутник вірусних захворювань, що є найпоширенішою причиною його виникнення. По-суті, трахеїт – це пошкодження слизової трахеї та її запалення.

Трахеїт зазвичай часто супроводжують нежить та запалення гортані.

Основним симптомом гострого трахеїту є кашель, часто сильний і болючий, приступи якого турбують хворого вночі та особливо вранці. Окрім того, приступи кашлю можуть розпочинатися підчас глибокого вдиху чи сміху. Можливе також підвищення температури.

Лікар насамперед повинен встановити причини захворювання та за потреби провести диференційну діагностику, від якої залежить тактика подальшого лікування. Запальні процеси при трахеїті досить часто поширюються на сусідні ділянки дихальної системи. При переході запального процесу в бронхи розвивається трахіобронхіт, що ускладнює не лише процес лікування, а й стан хворого.

Діагностика

Лікар може призначити лабораторні аналізи (загальний аналіз крові), щоб виявити запальний процес. Допоміжними обстеженнями можуть бути: бронхоскопія, аналіз мокротиння.

Лікування

– Вплив на причину захворювання – прийом противірусних препаратів

– Полегшення кашлю

– Зменшення вираженості запалення

– За необхідності зниження температури варто пам’ятати, що підвищена температура є природним механізмом боротьби з інфекцією, тому не варто зловживати жарознижувальними препаратами.

У поєднанні з основним лікуванням необхідно дотримуватися такого режиму та рекомендацій:

– провітрювання кімнати;

– тепле пиття (морси, чай тощо);

– повноцінний відпочинок;

– припинення куріння.

 

В медичному центрі Св.Параскеви ви можете отримати консультацію професійних лікарів - терапевтів.

Не зволікайте з вчасною діагностикою та лікуванням.

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000