Топ 10 порад проти сухості шкіри взимку

Насамперед слід звернутися до лікаря, аби з’ясувати, чи  сухість вашої шкіри є лише косметичним дефектом та наслідком зовнішніх подразників, неправильного догляду чи все ж симптомом інших захворювань. Лікар запитає у вас: коли саме з’явилася сухість, як довго триває, про вашу дієту, а також огляне і може запропонувати зробити кілька діагностичних обстежень. Проте зазвичай сухість шкіри пов’язана із впливом на неї подразнюючих чинників, а також неправильним доглядом. Зовнішні чинники – низька вологість та висока температура повітря у приміщенні; вітер, використання для вмивання «твердої» води, агресивного мила, тертя та неправильний догляд. Проте часто уже наявні шкірні хвороби (псоріаз, атопічний дерматит тощо) також можуть супроводжуватися сухістю.

Системні хвороби, наприклад, захворювання ендокринних органів, можуть проявлятися сухістю на шкірі. Неправильна дієта (дефіцит вітамінів В6, цинку, омега ненасичених жирних кислот) може на це впливати.


Отже, правила догляду за сухою шкірою
1.    Зволожуйте шкіру зволожуючим кремом, адже невидима плівка, яку він утворює, захищатиме її від впливу подразників та утримуватиме вологу. Залежно від стану шкіри його можна використовувати необмежено, кілька разів на добу, але після кожного душу обов’язково. Різноманітні бренди, представлені у аптеках, мають цілі лінії засобів різної жирності, які найкраще підходять для вашої шкіри: гіпоалергенні, без запаху, максимально протестовані. Ступінь жирності засобів можна підібрати самостійно або з лікарем. Якщо ж шкіра надзвичайно суха й потріскана, слід користуватися максимально насиченими засобами: мазями, бальзамом чи жирним кремом. При надмірній сухості шкіри лікар може призначити зволожуючий крем з молочною кислотою чи сечовиною – речовинами, що додатково зволожать шкіру та розчинять шкірні лусочки. 
2.    Не використовуйте гарячу воду, сауну, адже гаряча вода пересушує шкіру, змиваючи гідро-ліпідний захисний шар. Обмежте перебування у ванні до 10-ти хв, використовуйте воду теплу та літньої температури.
3.    Не використовуйте звичайне мило. Мило є лугом, яке змінює дещо кисле pH шкіри, що надто її пересушує. Зокрема слід уникати господарське, дігтярне мило. Придбайте ніжне мило з кремовою основою –  в ідеалі з аптеки із серій для сухої шкіри. Таке мило має меншу кількість ПАР (речовин, що піняться), найближчу до шкіри pH та не мають зайвих віддушок. Уникайте дезодорантів, спирту, антибактеріальних засобів.
4.    Наносьте зволожуючий засіб одразу після миття шкіри, у перші три хвилини після душу, коли шкіра ще волога, а пори відкриті. Тоді крем довше утримує воду у шкірі.  
5.    Не тріть рушником шкіру після душу  – краще ніжно промокайте. Не шкрябайте шкіру, не використовуйте мочалку: вона лише додатково подразнить шкіру.
6.    Контролюйте вологість і температуру повітря у приміщенні, де перебуваєте. Найкраще для цього підійде зволожувач. Поставте гігрометр у протилежній частині кімнати, щоб контролювати вологість на рівні 50–60%, а температуру повітря – 
       до 20°С.
7.    Обирайте одяг з ніжних тканин, носіть одяг з бавовни, шовку. Натомість з вовни може подразнювати шкіру.
Інші рекомендації щодо способу життя та додаткових обстежень надасть лікар після обговорення вашого конкретного випадку.