Семінар «Школа сучасної мамографії»: враження учасниці О. І. Горбкової

Оксана Іванівна Горбкова – лікар кабінету мамографії нещодавно повернулася з практичного медичного семінару «Школа сучасної мамографії». Цей захід проводиться щорічно з метою вдосконалення професійних навичок вітчизняних рентгенологів, які спеціалізуються на діагностиці захворювань грудей. Великою перевагою школи є залучення фахівців з-за кордону для проведення лекцій та семінарів. Цього року гостем і головним лектором був Андре Ван Стін (Університет Левен, Бельгія), який має багаторічний досвід у діагностиці захворювань грудних залоз.

Пан Андре Ван Стін поділився досвідом успішного впровадження скринінгової програми (масове обстеження населення з метою виявлення осіб з певними захворюваннями за відсутності клінічних симптомів та скарг) в Бельгії, яка розпочалася у 1991 році.

Усіх жінок згідно з планом безкоштовно обстежують раз на два роки, це допомагає виявляти захворювання на ранніх етапах. Відповідно станом на сьогодні вдалося підвищити показник врятованих життів на 20% порівняно з тим, який був на старті програми.

Якщо в Бельгії здоров’я жінки контролює держава, то в Україні кожна жінка повинна сама здійснювати такий контроль. Тому необхідно пам’ятати про те, що до 40 років необхідно проходити УЗД грудей, а після 40 – мамографію.

Як працюють лікарі в Бельгії, як вдається опрацьовувати велику кількість знімків, нюанси діагностики певних захворювань грудних залоз – все це лікарі з усієї України обговорювали упродовж чотирьох днів.

Попри цікаві лекції лікарі-учасники школи щодня мали практичні заняття, під час яких переглядали зображення різних випадків в діагностиці.

Зокрема пані Оксана зазначає: «Школа була дуже цікавою та пізнавальною. Деякі аспекти були відомі, оскільки в Медичному центрі Святої Параскеви ми застосовуємо європейські стандарти обстежень і слідкуємо за їх оновленнями. Проте дізналася багато інформації, яку варто взяти до уваги у професійній діяльності та постійно вдосконалювати роботу кабінету мамографії».