Щеплення – найефективніший метод захисту

Щеплення – найефективніший метод захисту від важких хвороб!

Проблема вакцинації в Україні сьогодні стоїть дуже гостро. Попри очевидну користь щеплень, про яку одностайно твердять медики, чимало людей із різних причин відмовляються щеплювати свою дитину (та й себе) від тих чи інших захворювань. І навіть не замислюються, що наслідком необдуманих дій може стати нашестя в недалекому майбутньому епідемій кору, дифтерії, правця, туберкульозу тощо. Поміж тим, вакцини запобігають розвитку близько 60 інфекційних захворювань, а майже 9 мільйонів маленьких мешканців нашої планети щороку помирають від недуг, від яких їх могла б урятувати вчасна вакцинація.

Як працює щеплення? В організм людини вводять препарати, що містять мікродози антигенів збудників певних хвороб. Вони викликають імуногенний ефект, під час якого в організмі утворюються специфічні антитіла – і людина впродовж тривалого часу стає несприйнятливою до захворювання, проти якого зроблено щеплення. Тобто набуває імунітет від відповідної недуги – сукупність захисних механізмів, які дозволяють організмові успішно боротися з чужорідними «нападниками», зберігаючи свою цілісність та біологічну індивідуальність.

Упродовж життя людський організм зазнає впливу безлічі несприятливих вірусів, бактерій та інших продуктів. Саме тому міцний імунітет є таким важливим і актуальним. Імунітет є вродженим і набутим. Перший передається спадково і зумовлений генетичними здібностями організму. Натомість другий виникає внаслідок перенесення хвороби або завдяки вакцинації.

Формування імунітету людини відбувається протягом перших п’яти років життя. Тому діти є найбільш чутливими до збудників різних інфекцій. У цій віковій групі найчастіше розвиваються ускладнення при інфекційних захворюваннях. І саме тому вчасна і якісна вакцинація дітей такого віку не лише гартує маленький організм, а й часто рятує життя.

Мабуть, у жодної мами не виникне проблеми вибору, коли її запитають: що краще для дитини – вірусне захворювання з невідомими наслідками чи набуття імунітету до цього ж вірусу за декілька тижнів без ускладнень? Але ті самі мами відмовляються від щеплень і, відповідно, другого шляху розвитку подій..

Увесь цивілізований світ розуміє, що в наш час неможливо обійтися без профілактики інфекційних хвороб шляхом вакцинації. Тому нині створено максимально комфортні для мами і дитини види вакцин – комбіновані. Суть їх у тому, що одна ін’єкція захищає від декількох хвороб, знижує реактогенність вакцини внаслідок зменшеної кількості консерванту, а також збільшує кількість прихильників вакцинації. Наприклад замість чотирьох ін’єкцій, які повинна отримати дитина у три місяці, вона отримує одну комбіновану шестивалентну вакцину, яка захищає відразу від шести захворювань. Відповідно, маля легше переносить процедуру, а кількість візитів у медичний заклад зменшується.

З 14 жовтня у Медичний Центр Святої Параскеви працює кабінет щеплень, що надає послуги дітям будь-яких вікових груп. Ті, в кого порушено календар профілактичних щеплень, мають змогу підібрати індивідуальну схему імунізації, а ті, хто хоче щепитися за графіком, – отримати планові профщеплення. Крім того, в медичному центрі проводять сезонну профілактику грипу й інші рекомендовані щеплення за станом здоров’я пацієнтів.

Звісно ж, кожен розуміє: імунопрофілактика не є на 100% безпечним заходом. Однак таким не є і жодне інше втручання в організм. Натомість усі інші методи профілактики не знижують загального рівня захворюваності на інфекційні недуги, а такі корисні для дитячого здоров’я заходи, як загартовування, якісне харчування чи активний спосіб життя, не захищають від інфекцій. Тому альтернативи вакцинації – найнадійнішому і найбільш дієвому методу боротьби з такими хворобами – сьогодні немає.