Розмови про жіночу депресію з професором з Канади.

22 жовтня в Медичному центрі Святої Параскеви пройшли дві зустрічі з Мирославою Ромах – професором із Канади. Перша зустріч була з лікарями, друга – з жінками, яких цікавить тема депресії в період вагітності.

Незважаючи на погодні умови (цілий день лив дощ), дві лекції зібрали чимало зацікавлених. Під час зустрічі з представниками медичної сфери, серед яких були лікарі-акушери-гінекологи, сімейні лікарі, соціальні працівники та ін., пані Мирослава представила кілька кейсів (прикладів) з власної практики та розповіла, як проблеми депресії вирішують у клініках Канади.

Акцент у лекції доповідач зробила на темі депресій, що виникають в період втрати плоду або зумовлені непліддям. Пані Мирослава зазначила, що нині дедалі більше подружніх пар зважуються на штучне запліднення, тож лікар-акушер-гінеколог повинен бути готовим супроводжувати таку пару, адже це інший тип хвилювання, ніж при природній вагітності, та вести своєрідну просвітницьку роботу: пояснювати, які емоції може переживати жінка, як це впливатиме на її самопочуття тощо.

«Велика проблема, яка є актуальною не лише в Україні, а й закордоном – це нерозуміння усього спектру та глибини емоцій і тривог, які відчуває жінка, перебуваючи як серед медичного персоналу, так часто і в родині. Адже втрата плоду чи неможливість завагітніти – це одна з низки втрат. Водночас з’являються також і відчуття інших втрат: контролю власного тіла; можливості бути реалізованою як жінка; статусу тощо», – зазначила Мирослава Ромах.

Пані Мирослава закликає жінок не бути одинокими у своїх хвилюваннях і ділитися ними, звертатися до спеціалістів, психологів.

Після лекції, яку професор представила для жінок розгорілося жваве обговорення. Це говорить про те, що є чимало запитань, які хвилюють жінок в делікатний період.

Ми раді, що вже вдруге пані Мирослава відвідала наш центр і що нам вдається порушувати таку актуальну тему, як серед медичної громади зокрема, так і серед жінок загалом.

Сподіваємось, здобуті знання, отримані відповіді та нові запитання для роздумів дадуть свої результати на практиці.