Розлад гіперактивності з дефіцитом уваги

Розлад гіперактивності з дефіцитом уваги (РДГУ) – це нейробіологічний розлад розвитку функцій самоконтролю та саморегуляції. Не дивлячись на те, що РДГУ є одним з найбільш досліджених розладів розвитку, довкола нього існує дуже багато міфів. Більшість людей думають, що непосидючість, надмірна емоційна вразливість, підвищена рухова активність та імпульсивність – це риси характеру дитини, і згодом дитина їх переросте. Насправді ж прояви цього розладу з’являються через незрілість деяких відділів кори головного мозку, які відповідають за здатність дитини контролювати власні емоції і вчинки, думати про можливі наслідки своїх дій. Тому дуже важливо надати дитині належну підтримку та допомогу, щоб в подальшому уникнути проблем у навчанні, стосунках з однолітками та інших сферах соціального життя.


Основними симптомами РДГУ є:

  • Нетерплячість – малюк часто перебиває розмови дорослих, не може тривалий час перебувати на одному місці, коли потрібно, постійно рухається, бігає.
  • Виникають труднощі з концентрацією уваги, легко відволікається на сторонні подразники, не зосереджує увагу на деталях, часто допускає помилки через неуважність.
  • Помітні часті імпульсивні дії, не задумуючись про можливі наслідки своїх вчинків.
  • Страждає самоорганізація – часто запізнюється, забуває речі, не може організувати свій час.
  • Порушення сну. Навіть сильна втома, не допомагає міцно заснути, дитина часто прокидається, крутиться, говорить у сні.

 

Перші симптоми  ГРДУ як правило проявляються у 2 – 3 річному віці, проте  проблеми починаються, з відвідування школу. Виявляється, що дитина не може тривалий час концентрувати увагу на виконанні шкільних завдань, швидко розсіюється увага, дитина стає неорганізованою.
Дуже важливою умовою ефективної допомоги дітям з РДГУ є вчасна діагностика, а батькам потрібно запастися терпінням, спокоєм і налаштуватися на позитивний лад.

Статтю підготовлено за матеріалами дитячого лікаря-невролога Тетяни Винницької.

Попередній запис здійснюється за телефонами: (067)295-4-000 , (095)295-4-000 або заповнивши форму