Прості рекомендації щодо чистоти рук в період вірусних захворювань

Звідусіль лунає інформація про те, що робити під час вірусних захворювань, зокрема спричинених коронавірусом: часте миття рук та додаткове нанесення спиртових дезінфекторів. Багато запитань також надходить від людей, які страждають на шкірні хвороби рук. 


Ми у жодному разі не радимо нехтувати рекомендаціями про миття рук та їхню часту дезінфекцію, проте можемо відкорегувати ці дії з мінімальнимим ризиками для тих, хто страждає на дерматит та екзему.

  1. Емолієнти або зволожуючі креми – найважливіше, що ви можете зробити для вашої шкіри. Утворюючи плівку, вони регенерують та зволожують шкіру, а також перешкоджають надмірному випаровуванню вологи, нівелюють подразнювальну дію води, мила та детергентів. Наносьте їх тільки-но відчуєте сухість шкіри, а також після кожного миття рук.
  2. Звісно, часте миття загострює запалення та сухість шкіри рук. Отже, окрім частого зволоження рук впродовж дня, наносьте товстий шар крему на ніч, і бажано під бавовняні рукавички, що додатково зволожить шкіру. 
  3. Якщо ви плануєте довго тримати руки у воді, наприклад, мити дитині голову, посуд чи прати, одягайте гумові, нітрилові або латексні рукавички. Надворі у холодну погоду одягайте теплі рукавиці. 

До порад щодо захисту від вірусних інфекцій також відносять: прикривання рота й носа при кашлі та чханні (серветкою або ліктем). Старайтесь не торкатись обличчя брудними руками.
При будь-яких симптомах, які свідчать про вірусну інфекцію (підвищення теператури тіла, кашель, нежить тощо), звертайтесь до вашого сімейного лікаря.

Публікацію підготовлено за матеріалами лікаря-дерматовенеролога Катерини Бакіко.