Програма раннього виявлення патологічних змін прямої і товстої кишки

Медичний центр Святої Параскеви у 2016 р. розпочинає програму обстеження великої кількості осіб у віці 50–70 років з метою раннього виявлення патологічних змін слизової товстої кишки (скринінг раку прямої і товстої кишки). Це сприятиме повному виліковуванню і допоможе запобігти розвитку злоякісного захворювання.

Якщо це повідомлення на вашу думку, не стосується Вас, не поспішайте, адже у Вас є рідні, друзі, знайомі, кому Ви можете переказати цю інформацію. Таким чином, вчасно проведений скринінг врятує чиєсь життя.

Така програма виявилась дуже ефективною у наших європейських сусідів, зокрема у Польщі. Завдяки їй вдається попередити розвиток раку товстої кишки у сотень тисяч людей, у багатьох захворювання виявляють на дуже ранніх стадіях і повністю виліковують.

Суть програми полягає у проведенні з певною періодичністю аналізів калу на приховану кров і оглядів товстого кишківника – колоноскопії.

Медичний центр Святої Параскеви має всі діагностичні і лікувальні можливості для проведення такого скринінгу, тому розпочинає цей проект, щоб зберегти і покращити Ваше здоров’я, а, отже, – і здоров’я нації.

Що Вам необхідно зробити

Крок 1

У лабораторії Медичного центру Святої Параскеви зробіть імунохімічний аналіз калу на приховану кров (іFOBT). Як правильно зібрати кал читайте тут.

Крок 2

Якщо аналіз не виявить відхилень, наступний рекомендовано зробити через два роки.

Якщо у аналізі є відхилення від норми, Вам рекомендуватимуть пройти колоноскопію – огляд порожнини прямої та товстої кишок. Детальніше про метод можна прочитати тут:

Подальші рекомендації Вам дасть лікар-ендоскопіст після проведеного обстеження.

 

Коли необхідно проходити ендоскопічне обстеження – колоноскопію

1. Якщо Вам від 50 до 75 років і Ви жодного разу не проходили ендоскопічне обстеження товстого кишківника.

2. Якщо від останнього обстеження минуло понад 10 років.

Кратність наступних оглядів визначають залежно від результату останнього: це може бути проміжок часу від 3 місяців до 10 років.

 

Тест «Перевір себе на наявність ризиків захворювання»

Пригадайте, як Ви почувалися протягом останніх шести місяців і дайте відповіді «так» або «ні» на наступні запитання:

– Вас періодично турбують закрепи, які не мають чіткого зв’язку з «гріховністю» у харчуванні?

– У Вас періодично, без зрозумілих причин, виникають проноси?

– Час від часу Ви помічаєте виділення крові з калом?

– Ваші прямі родичі першого-другого покоління мали поліпи або злоякісні пухлини кишківника?

Якщо хоча б на одне запитання Ви відповіли «так», запрошуємо до нас зробити аналіз калу на приховану кров (імунохімічний аналіз калу на приховану кров (іFOBT)). Отримавши позитивний результат такого аналізу, Ви будете змушені невідкладно виконати колоноскопію. Такий аналіз треба здавати один раз на два роки.

Дуже сподіваємося, що спільними зусиллями ми не дамо хворобі шансу.

З повагою Медичний центр Святої Параскеви.

Якщо у Вас виникли запитання пишіть на електронну адресу: info@medcenter.lviv.ua.