Навчання в університетській клініці м.Майнц (Німеччина)

Щороку світ медицини стає відкритішим для здобуття лікарем нових знань та покращення своїх професійних навиків. З огляду на те, що медична наука динамічно розвивається, перед лікарями стоїть виклик – швидко опановувати можливості новітніх технологій та методів лікування. Щоб бути хорошим лікарем, сьогодні не достатньо опиратися лише на отриманий досвід, але й постійно набувати нового,розширюючи при цьому коло своїх компетенцій.

Один із методів підвищення професійних знань– навчання у закордонних колег,експертів певного напрямку.

Нещодавно лікар-ендоскопіст Андрій Ступницький повернувся з Німеччини, де у клініці Майнцського університету (м. Майнц) під керівництвом професора Хельмута Ньюмана (Univ.-Prof. Dr.med. Helmut Neuman, FASGE) та експерта Норіко Сузукі (Dr.Noriko Suzuki) вивчав питання використання сучасних методів підсилення ендоскопічних зображень високої роздільної здатності (LCI & BLI) у діагностиці новоутворів (пухлин) шлунково-кишкового тракту та виконання операцій за допомогою техніки ендоскопічної підслизової дисекції (ESD) на тваринних моделях.

«Дуже цінною у цьому навчальному курсі була можливість на практичних заняттях під пильним спостереженням експертів проводити оперативні втручання. Мені вдалося успішно виконати два оперативні втручання ESD. Таким чином теоретичні знання перестають бути абстрактними, а одразу закріплюються як майбутній навик», – зазначив Андрій Ступницький.

Щороку у Медичному центрі Святої Параскеви лікарі- ендоскопісти проводять близько 300 ендоскопічних операцій.Андрій Ступницький охоче ділиться власним досвідом та новою інформацією з колегами- ендоскопістами центру та учасниками практикумів з оперативної ендоскопії, які він проводить на базі нашої установи.

Ці вміння допомагають удосконалювати техніку виконання складних ендоскопічних операцій пацієнтам Медичного центру Святої Параскеви.