Попередити рак шийки матки: досягнення і статистика гінекологічного відділення

У гінекологічному відділенні Медичного центру Святої Параскеви працює 11 лікарів-гінекологів, які щодня обстежують жінок, піклуються про стан їхнього здоров’я, перебіг вагітності, лікують діагностовані захворювання, а відтак роблять їх здоровішими та щасливішими.

Однією із найважливіших проблем, яку відзначають лікарі-гінекологи, є недотримання жінками правил щорічного контролю, які допомогли б суттєво знизити показник пізнього виявлення раку шийки матки та навіть попередити це захворювання. Адже раку шийки матки передують передракові захворювання, які можна виявити лише за умови щорічного контролю у лікаря-гінеколога.

Один із найпоширеніших передракових станів, що діагностується при плановому огляді у лікаря-гінеколога – дисплазія шийки матки.

Для цього захворювання характерні структурні зміни епітеліальних клітин слизової оболонки шийки матки. Дисплазія шийки матки зазвичай виникає після інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ) під час статевого контакту, рідше – інфікування вірусом герпесу (поєднання вірусу герпесу 2-го типу та ВПЛ – це високий ризик появи дисплазії та її переродження у рак). Дисплазія виникає також на тлі гормональних змін.

За статистичними даними гінекологічного відділення Медичного центру Святої Параскеви, із 10726-ти обстежених жінок у 2017 році дисплазію різного ступеня виявлено у 382-х випадках.

Чи може жінка «відчути» дисплазію?

У цьому, власне, найбільша підступність захворювання: дисплазія зазвичай безсимптомна, як і рак на ранніх стадіях. Навіть найуважніша до себе жінка не запідозрить зміни у своєму організмі.

«Побачити» дисплазію можна під час огляду кольпоскопом, який при збільшенні дає змогу розгледіти змінені ділянки на шийці матки. Проте для підтвердження діагнозу необхідна прицільна біопсія з наступним гістологічним дослідженням (лабораторне дослідження тканин). Результати гістологічного дослідження є підставою для остаточного діагнозу.

Як швидко дисплазія «перероджується» у рак?

Перехід дисплазії у рак in situ відзначають у 40–60% хворих. Час, необхідний для малігнізації CIN І (перша – легка стадія дисплазії, а їх є три), становить приблизно 5–6 років, а при CIN III (третя – важка стадія дисплазії) – близько року.

Згідно статистистичних даних лікарів-гінекологів Медичного центру Святої Параскеви, з 382-х діагностованих дислазій у 82,2% – легка дисплазія. У 13-ти випадках було діагностовано важку стадію дисплазії.

Захворювання «молодшають»

Чи хвилюватися юним дівчатам та молодим жінкам? Однозначно не варто нехтувати контролем та оглядом у лікаря-гінеколога. Майже третина з тих жінок, у кого було діагностовано дисплазію у 2017 році, – молодші 30-ти років (106 осіб), а 120 осіб – 1980–1989 років народження.

Причини виникнення дисплазії шийки матки у молодому віці – ранній початок статевого життя та часта зміна статевих партнерів.

Лікування дисплазії

У кожному конкретному випадку визначається та планується індивідуальна тактика лікування, яка залежить від низки факторів: результатів цитоморфологічного дослідження, патогістрологічного дослідження після взяття біопсії шийки матки, наявність високоонкогенних штамів вірсу папіломи людини та візуальних змін на шийці матки, що виявляються під час кольпоскопії, а також чи пацієнтка палить. У Медичному центрі Св.Параскеви діагностичні та лікувальні хіругічні втручання виконуються за допомогою сучасної, малотравматичної радіохвильової хірургії.

Згідно статистичних даних, у Медичному центрі Святої Параскеви із 382-х випадків 55 жінок було прооперовано з приводу дисплазії шийки матки, 285 проліковано та 42 перебувають на спостереженні.

Завдяки своєчасній діагностиці та лікуванню у цих 382-х випадках лікарі-гінекологи допомогли попередити страшне захворювання – рак.

Звісно, надалі жінка потребує спостереження і зазвичай зміни способу життя.

Якщо ми маємо можливість «зазирнути у майбутнє» і змінити його, то не варто цим нехтувати.

Бережіть себе!

статистику зібрано та опрацьовано лікарем-гінекологом Христиною Козак

Дізнайтеся більше про можливості щорічного комплексного контролю у лікаря-гінеколога : комплексні обстеження організму жінок

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000

 

Для запису на прийом надішліть заявку