Поліпектомія – видалення поліпів і запобігання розвитку онкологічного захворювання?

Біль, дискомфорт, приховані кровотечі, а інколи зовсім безсимптомно у кишково-шлунковому тракті «живуть» поліпи.

Це не віруси і не бактерії, це – відростки на слизовій, які лікарі трактують, як доброякісні пухлини. Найбільша загроза – це переродження їх у злоякісні. Кожен поліп, залежно від будови, має різну схильність до переродження, але ми ніколи не знаємо, коли це трапиться, без спеціальної діагностики.

Повну та достовірну інформацію про клітинну будову поліпа можна отримати лише після його видалення і дослідження (гістології). Саме тому ендоскопічне видалення (поліпектомія) запобігає можливості злоякісного переродження та дає змогу робити точніший прогноз на майбутні періоди.

Будь-яке втручання в організм людини супроводжується страхом, а також часто «обростає» численними упередженнями та міфами. Те, чого ми не знаємо, ми компенсовуємо – доповнюємо вигадками (це доведена закономірність).

Саме тому ми прагнемо надати інформацію, описи та роз’яснення про види обстеження, лікування та діагностики, щоб пацієнт був готовий і прийняв своє рішення свідомо та виважено, на користь здоров’я, а не під впливом страху. Тож повернемося до поліпектомії.

Цей вид лікування полягає у видаленні поліпа спеціальною петлею для поліпектомії із застосуванням струму високої частоти. Петлю накладають на ніжку поліпа і зрізають його, застосовуючи певний режим роботи електрохірургічного пристрою. Під час такого видалення одночасно відбувається різання і коагуляція (припікання) дна рани, що запобігає можливій кровотечі.

Що в цей час відбувається з пацієнтом?

Процедуру виконують у стані медикаментозного сну, що забезпечує пацієнтові комфорт. Ендоскопічна поліпектомія є безболісною операцією.

А якщо поліпи надто великі?

Поліпи можуть сягати розмірів до 5–6 см. В такому разі відбувається поетапне забирання поліпа частинами. А рану, яка в цьому випадку є трохи більша, зашиваються спеціальною хірургічною кліпсою. Після завершення операції пацієнт залишається на добу у нашому центрі для спостереження. Наступного дня проводимо контрольний огляд місця операції. Якщо відсутні ризики і ознаки ускладнень, відпускаємо пацієнта додому, попередньо давши відповідні рекомендації щодо дотримання дієти і консервативного лікування протягом певного часу.

Тривалість поліпектомії?

Від 10 до 90 хв., залежно від розмірів і складності операції.

Як підготуватися до поліпектомії?

Підготовка до процедури аналогічна до підготовки до колоноскопії.

Після видалення поліпів їх обов’язково віддають на морфологічне дослідження – гістологію. Якщо гістологія підтверджує доброякісний процес, вам не варто хвилюватися, але, залежно від типу, будови поліпа, контрольні обстеження необхідно проводити від 1 разу на рік до одного разу на 5, а то й 10 років.

Попередній запис за телефонами:(067)295-4-000 або (095)295-4-000