Підсумок конференції «Хвороби-сирітки в кардіології»

4–5 листопада, вже в четверте, лікарі-кардіологи з усієї України зібралися на щорічну конференції «Хвороби-сирітки в кардіології».

Вже традиційно послухати цікаві доповіді про випадки з практики лікарів-кардіологів, кардіохірургів, радіологів зібрався повний конференц-зал (понад 200 осіб).

«Приємно, що кількість слухачів збільшується з кожним роком. Це означає, що є потреба в організації таких заходів, що доповіді цікаві для лікарів-практиків. Сподіваємося, що кожен із учасників поширить отриману інформацію про хвороби-сирітки серед колег у своїй лікувальній установі, а це дозволить краще діагностувати таку патологію і вчасно скеровувати пацієнтів на лікування у спеціалізовані центри. Хочу відзначити високий рівень підготовки виступів як досвідченими лекторами, так і лікарями-практиками. Конференція дає змогу налагодити зв'язки між представниками лікувальних установ різних рівнів і різної спеціалізації, щоб покращити «командний» підхід до лікування рідкісних хвороб. Так, наприклад, ми мали повідомлення про реальні можливості діагностики хвороби Фабрі, про сучасне лікування гіпертрофічної кардіоміопатії в Україні, про електрофізіологічні методи лікування рідкісних аритмій. Для більшості присутніх це була цілком нова інформація», – поділилась враженнями Неля Орищи – співорганізатор конференції.

Географія учасників: Суми, Львів, Тернопіль, Полтава, Київ… І це лише частина міст, представлених цього року. Серед лекторів, окрім лікарів з України, були також гості з-за кордону: Канади та Польщі.

Програма, як зазначили учасники наукового заходу, які прослухали до 42 доповідей, була неймовірно насичена.

Щорічною доброю традицією є відзначення кращих доповідей на конференції. Цього року сертифікат за найкращу доповідь з України отримала Лілія Підгайна – «Особливості лікування тристулкової недостатності при лімфедемі нижніх кінцівок». За найкращу закордонну доповідь відзначено Paweł Dąbrowski – «Myocardial infarction induced by migrating vascular hemostatic clip. Successful percutaneous treatment with a distal protection basket».

Із нетерпінням чекаємо наступного року та ювілейної конференції «Хвороби-сирітки в кардіології».