Підсумки конференції «Медицина і психоаналіз: на перетині спроможності і безсилля»

«Кожна Ваша думка, кожна вимовлена Вами фраза змінює Ваш мозок. Будьте обережні з тим, що Ви говорите», – застеріг учасників конференції професор психотерапії Хорст Кехелє.

4 травня 2016 р., конференц-зал Медичного центру Святої Параскеви був переповнений охочими послухати лекції професора, доктора медицини, декана відділення психотерапії Ульмського університету Хорста Кехелє та лікаря-психотерапевта Звенислави Кечур.

Професор з Німеччини розповів про те, як медицина в його країні ставиться до психосоматики і яку роль остання відіграє у встановленні діагнозу в практиці будь-якого лікаря. Лектор наголосив, що дуже важливо поговорити з пацієнтом про його емоційний стан, тривоги, страхи і стрес, який йому, можливо, довелося пережити напередодні. Навів цікаву статистику смертей та захворювань вдівців, які пережили втрату близької людини. Розповів і про взаємозв’язок постійних стресів та гастроентерологічних захворювань.

Професор Хорст прибув не сам, а зі своїми студентами, для яких лекція українського психотерапевта про історію розвитку психоаналітичної думки в Україні була ознайомленням з нашою країною через призму майбутньої професії та пов’язаної з нею науки.

Дякуємо всім, хто взяв участь у конференції. Слідкуйте за нашими подіями.