Підсумки Десятої міжнародної школи-семінару «Сучасна візуалізація в клініці»

Упродовж дев’яти днів у Львові проходила Десята міжнародна школа-семінар «Сучасна візуалізація в клініці».

Основна мета заходу – навчання українських лікарів-радіологів. Цього року, щоб сповна реалізувати задумане, організатори запросили провідних спеціалістів із США, Канади та України. Зокрема участь у школі-семінарі взяли Джонатан Моріс та Дональд Шомер, які мають багаторічний досвід роботи в галузі радіології у найкращих клініках США.

Джонатан Моріс працює в клініці «Мойо» (Mayo Clinic). Це клініка номер один у світовому рейтингу медичних закладів: у радіологічному відділенні тут за рік роблять 1200 000 обстежень, а це неймовірно велика база та досвід.

У конференції взяло участь майже 300 учасників з більше ніж 20 міст України. Щодня учасники мали насичену програму – до 20 лекцій.

Цьогорічна школа-семінар відрізнялася від проведених у попередні роки, зокрема заплановані в її рамках навчальні заходи розділили на два блоки: лекції та практичні заняття, які проходили на базі Медичного центру Св. Параскеви упродовж тижня.

Саме на практичних семінарах гості з-за кордону передавали свій досвід українським спеціалістам, обговорили також і випадки, які траплялись у практиці наших лікарів.

«Наші гості оцінюють якість наших зображень та повноту протоколів, після їхніх відвідин ми будемо знати, на якому рівні ми перебуваємо», – розповів керівник радіологічного відділення Медичного центру Святої Параскеви Ю. Паламарчук. А іноземні колеги поділилися враженнями про відвідини Львова та співпрацю з українськими лікарями. «Мене приємно вразили деякі молоді радіологи, яких я тут зустрів. Я б з радістю забрав їх до себе у Сполучені Штати», – зізнався Дональд Шомер.

Лікар – одна з професій, яка потребує безперервно вдосконалення, особливо в тих випадках, коли доводиться мати справу з обладнанням, яке постійно оновлюється та дає дедалі більше можливостей для швидкої, якісної діагностики. Якщо зупинитися на досягнутому, можна відстати від світу, а Україні зараз надважливо підвищувати рівень медичної допомоги.