Підсумки акції «Скринінг меланоми»

24 квітня у Медичному центрі Святої Параскеви проходила акція – безкоштовний скринінг пацієнтів, приурочений Всесвітньому дню меланоми. Акцію водночас проведено в медичному центрі на вулиці Заводській, 7 та у структурному підрозділі на проспекті Червоної Калини, 64.

Подаємо короткий звіт проведеного заходу.

Усього на предмет меланоми та онкозахворювань шкіри оглянуто 62 пацієнтів.

В оглянутих не виявлено меланоми, проте в багатьох із тих, хто звернувся, завдяки вчасній діагностиці, було діагностовано передракові зміни та доброякісні утвори. З них на хірургічне лікування скеровано 20 осіб.

Дякуємо лікарям-дерматологам, які зініціювали та реалізували згадану акцію: Катерині Бакіко, Віталію Процаку та Ользі Андрусяк і усім працівникам. Лікарі виконали колосальну просвітницьку та діагностичну роботу.

«Минулої осені, на першому транскавказькому конгресі дерматоонкології у Грузії, Veronique Del Marmol (координатор програми «Євромеланома») доповідала про статистику результатів у Європі за 2014 рік і тоді, на жаль, дані з України були прогалиною у її презентації. Сподіваюся, цього року все буде добре!» – зазначає лікар-дерматолог Катерина Бакіко.

Статистичні дані про проведену акцію ми найближчим часом передамо головному спеціалісту МОЗ.

Сподіваємось, що завдяки таким акціям люди стануть більш обізнані щодо захворювань шкіри, а, головне, більш насторожені щодо змін, які відбуваються на ній: дбатимуть про вчасний контроль та діагностику. Рання діагностика – запорука успішного лікування.